Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum’un Constantinople Hard Fork’u 2019’a Kadar Ertelenecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum’un Constantinople Hard Fork’u 2019’a Kadar Ertelenecek
Ethereum’un Constantinople Hard Fork’u 2019’a Kadar ErtelenecekEthereum ağının çok beklenen sıradaki hard fork’u Constantinople, geliştiricilerin Cuma günü yaptıkları toplantının sonuçlarına göre 2019 yılının başlarına kadar ertelenecek.

İlk olarak bu yılın Kasım ayı gibi bir tarih verilen fork, test ağının kullanıma sunulması sonrası bulunan bir kaç sistemsel bug yüzünden ertelendi. Şimdi ise söz konusu güncellemenin ya Ocak sonu ya da Şubat başı piyasaya çıkarılması bekleniyor. Cuma günü bir araya gelen Ethereum geliştiricileri önümüzdeki Kasım ayında hard fork’u devreye sokmanın pek mantıklı bir karar olmadığında hem fikir oldular.

Canlı olarak yayınlanan toplantıda konuşan Afri Schoeden, şunları vurguladı:

”Durmadan bunu acele ettirdiğimiz hissine kapılıyorum ve ben bir nefes alıp neler olacağını görmeyi beklemeyi öneriyorum. ”

Constantinople forku temelde 5 adet backward-incompatible değişiklik sunuyor ki bunların arasında en çok göze çarpanı her bir işlem bloğunda oluşturulan ETH miktarının azaltılması. Bu sayede ağın ölçeklenme sorununun da önüne geçilebileceği iddia edilmekte.

Erteleme aslında tamamen kötü bir şey değil çünkü hard fork bu esnada yeni özelliklere de kavuşabilir. Ethereum Foundation bünyesinde güvenlikten sorumlu uzmanlardan birisi olan Martin Holste, başka bir değişim önerisi olan ”ProgPoW” özelliğinin ağa eklenmesi için yeterli zamanın olduğunu ifade etti.

ProgPow temel olarak Ethereum’un madencilik donanımlarına olan direncini arttıran bir özellik. ProgPow daha önce de ele alınmış ancak Kasım ayı olarak belirlenen tarihe yetişmeyeceği için ertelenmişti.

Ethereum’un Constantinople Hard Fork’u 2019’a Kadar Ertelenecek isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum’un Constantinople Hard Fork’u 2019’a Kadar Ertelenecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

HackerOne Açıkladı: 2019 Yılında EOS Ağında Beş Kritik Açık Bulundu! Tarımcılık ve Arsa Piyasası Fieldcoin ile Blockchain’e Taşınıyor David Schwartz: XRP Kesinlikle Ripple Tarafından Kontrol Edilmiyor! OKEx Bünyesindeki C2C Platformu Artık Tron’u (TRX) Destekliyor İzlanda’daki Şirketler Kripto Para Madenciliğini Bırakıp Blockchain’e Odaklanıyorlar Juniper Research: Yakın Gelecekte Bitcoin Balonu Patlayacak!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır