Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Yatırım Fonu Ağı Calastone, 2019 Yılında Bütün Sistemini Blockchain’e Geçirecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » Yatırım Fonu Ağı Calastone, 2019 Yılında Bütün Sistemini Blockchain’e Geçirecek
Yatırım Fonu Ağı Calastone, 2019 Yılında Bütün Sistemini Blockchain’e GeçirecekYatırım fonlarının işlem ağı olan ve aynı zamanda Linux Foundation önderliğinde hayata geçirilen Hyperledger projesinin de kurucu üyelerinden birisi konumundaki Calastone, 2019 yılında bütün sistemini blockchain tabanlı bir platforma geçirmeyi planlıyor.

Dünyanın her bir yerindeki müşterilerine bankalar ve finansal danışmanlar aracılığıyla fon satışı yapan Calastone, Dağıtık Piyasa Alt Yapısı (DMI) isimli sürecin, 2019 yılının Mayıs ayında tamamlanmasını bekliyor.

”Dünyanın ilk blockchain tabanlı küresel fon piyasası” olarak tanıtılan alt yapının 2019 yılında piyasaya çıkması, özellikle artan masrafların damga vurduğu bu dönemde, hem alıcının hem de satıcının birbiri ile daha kolay bağlantı kurmasını ve alışveriş yapmasını kolaylaştıracak bir küresel piyasa ile, fon satışını ciddi bir değişikliğe götürecek gibi duruyor.

Yapılan basın açıklamasında vurgulandığı üzre, Calastone’un müşterileri arasında 1.700‘den fazla kurum var ve bunlar 40 küresel piyasada çeşitli yardım hizmetleri sağlamakta. Calastone’un müşterileri arasında JP Morgan Varlık Yönetimi, Invesco ve Shroders gibi önde gelen kurumlar da yer alıyor.

Blockchain Teknolojisi Yayılmaya Devam Ediyor
İlk başta kripto para birimlerinin alt yapısı olarak piyasaya çıkan blockchain teknolojisi, daha sonra IBM (NYSE:IBM), Microsoft (NASDAQ:MSFT), Amazon (NASDAQ:AMZN) gibi küresel devler tarafından incelenmeye ve kısa bir zamanda ciddi bir ilgi görmeye başladı. Söz konusu teknoloji tedarik zincirinden, sigorta sektörüne ve hatta marul takibine kadar bir çok alanda ve amaçta kullanım görmeye başladı ve bu günden güne artmaya da devam ediyor.

Yatırım Fonu Ağı Calastone, 2019 Yılında Bütün Sistemini Blockchain’e Geçirecek isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yatırım Fonu Ağı Calastone, 2019 Yılında Bütün Sistemini Blockchain’e Geçirecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Japonya’nın En Büyük İkinci Menkul Kıymet Firması Daiwa, Blockchain Denemesini Tamamladı SEC Başkanı Bitcoin’in neden bir para birimi olduğunu açıklıyor Bitcoin 10.000 doların altına düştü: Altın boğa koşusu sorgulanıyor 22 Haziran kripto para piyasaları özeti: Bitcoin ve altcoinler kritik dirençlerini kırdı Ripple xPring Ürününü Ne Kadar Tanıyorsunuz? BitMEX’ten dev Ripple duyurusu: Ünlü CEO’dan XRP için akılalmaz ifadeler

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır