Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

John McAfee: Merkeziyetsiz Borsalar ”Tarihteki En Büyük Ekonomik Patlamayı” Tetikleyecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » John McAfee: Merkeziyetsiz Borsalar ”Tarihteki En Büyük Ekonomik Patlamayı” Tetikleyecek
John McAfee: Merkeziyetsiz Borsalar ”Tarihteki En Büyük Ekonomik Patlamayı” Tetikleyecekİlk modern antivirüs yazılımlarından McAfee‘nin geliştiricisi John McAfee, bir çok kişinin adını duyduğu kripto para ‘uzmanlarından’ bir tanesi. McAfee şu an sektörü domine eden merkezi kripto para borsalarının beş yıl içerisinde ortadan kaybolacağını ve piyasanın merkeziyetsiz kripto para borsaları tarafından işletileceğini düşünüyor. McAfee’ye göre böyle bir gelişme ”insanlık tarihindeki en büyük ekonomik patlamayı” tetikleyecek.

Merkezi Borsalar Beş Yıl İçerisinde Yok Olacak
Kripto para borsaları, McAfee’nin ifadelerine göre, Nasdaq, CBOE ve NYSE gibi geleneksel menkul kıymet borsaları ile hemen hemen aynı. Merkezi borsalar platform üzerinde işlem gören varlıklar üzerinde kontrol şansına sahiptir ve işlemleri yürütür. Yaptığı bu hizmet için de yapılan işlemlerden belirli bir komisyon alır. Bir çok kripto para topluluğu üyesi için bu durum kripto para birimlerinin temel felsefesine aykırı kaçmakta.

Bir diğer taraftan ise, merkeziyetsiz borsalar veya kısaca DEX’ler, herhangi bir kontrol merkezi ve güven gereksinimi olmadan çalışır. Merkeziyetsiz kripto para borsaları bir aracıdan tamamen bağımsızdır. Bu sebeple teknik olarak Bitcoin’in ve kripto para birimlerinin felsefesine de daha yakındır.

Ancak yine de, merkeziyetsiz borsaların da merkezi borsalara göre dezavantajları mevcut. Yine de, McAfee’ye göre yaklaşık 5 yıl içerisinde bütün merkezi borsalar yok olacak ve merkeziyetsiz borsalar dünyadaki yeni ekonomik çağın başlangıcını getirecek.

John McAfee: Merkeziyetsiz Borsalar ”Tarihteki En Büyük Ekonomik Patlamayı” Tetikleyecek isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

John McAfee: Merkeziyetsiz Borsalar ”Tarihteki En Büyük Ekonomik Patlamayı” Tetikleyecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Coinme ve Coinstar Anlaşması Sayesinde Bakkaldan Bitcoin Alınabilecek Ayı piyasası bile Ripple’ı durduramıyor. Bu kez de..! Kripto Bilgi Patformu Kripto Destekli Kredi Platformu SALT, 15 ABD Eyaletine ve 7 Ülkeye Açılıyor! Çarpıcı rapor: Bitcoin “Windows anının” eşiğinde! Son Dakika: Binance Türkiye’ye Geliyor İddiası!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır