Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum Kurucu Ortağının Firması ConsenSys, Çalışanlarının Yüzde 10’unu İşten Çıkardı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum Kurucu Ortağının Firması ConsenSys, Çalışanlarının Yüzde 10’unu İşten Çıkardı
Ethereum Kurucu Ortağının Firması ConsenSys, Çalışanlarının Yüzde 10’unu İşten Çıkardı

3/3


2/3


Ethereum‘un kurucu ortaklarından ve piyasanın da önemli isimlerinden birisi olan Joseph Lubin tarafından kurulan Brooklyn merkezli ConsenSys, çalışanlarının %10’una tekabül eden 100’e yakın kişiyi işten çıkardı.

Olayla ilgili bilgiye sahip kaynakların aktardığına göre, işten çıkarmalar farklı departmanlardan ve farklı bölgelerden yapıldı. Ancak kaynaklar tamı tamına kaç kişinin işten çıkartıldığı hakkında net bir bilgi paylaşmadı.

2014 yılının Ekim ayında kurulan ConsenSys, temel olarak geliştiricilerin merkeziyetsiz uygulamalarda ve Ethereum blockchain ağında çalışabilecekleri bir ekosistem kurmaya odaklanmış durumda. Firma bunun yanı sıra dünya çapındaki bir çok hükümete ve kuruma da danışmanlık yapıyor. Şirketin New York’tan tutun da Singapur’a kadar 1200’ün üzerinde elemanı olduğu düşünülmekte.

Ayı Piyasası Kurumlara Zor Günler Yaşatıyor
Kasım ayından beri etkisini iyice göstermeye başlayan ünlü ayı piyasası, sadece kripto para birimlerine değil, kripto para birimleri ile ilgili danışmanlık ve buna benzer firmalara da zor günler yaşatmakta. Yeni duyulan ConsenSys haberinin yanı sıra, geçtiğimiz tarihlerde EOS ağının kurucularından Dan Larimer‘in platformu Steemit‘in de elemanlarının %70’ini işten çıkarmak zorunda kaldığı haberi gündeme gelmişti.


İlgili haber:
Merkeziyetsiz Steemit Ağı, Elemanlarının Yüzde 70’ini İşten Çıkardı!

Bunun yanı sıra ayı piyasasından en çok zarar gören kripto para birimlerinden birisi olan Ethereum, dün gece içerisinde aylardan beri ilk defa 80 dolar seviyesini görmüş oldu ve basın saatine göre de 84 dolardan işlem görmekte. Kripto para piyasasında neredeyse bütün kripto para birimleri düşüş yaşarken, Bitcoin SV’nin basın saatine göre %25 oranında yükseliş yaşaması ise adeta hayret verici bir durum.


İlgili haber:
Bitcoin SV (BSV), Bitcoin Cash’in Yerini Ele Geçirdi! Yükseliş Hala Devam Ediyor

Ethereum Kurucu Ortağının Firması ConsenSys, Çalışanlarının Yüzde 10’unu İşten Çıkardı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum Kurucu Ortağının Firması ConsenSys, Çalışanlarının Yüzde 10’unu İşten Çıkardı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Monero, Yukarı Tırmanmaya Devam Ediyor Tokyo Havaalanındaki Lüks Araçlar, Artık Bitcoin’i Ödeme Olarak Kabul Ediyor 1 Milyon Dolarlık BTC ile Fidyesi Ödenen Amerikalı İş Adamı Halen Kayıp New York Times Blockchain Yayıncılığına Hazırlanıyor Bir ülke daha Bitcoin düzenlemelerini uygulamaya koyuyor Kripto Para Yatırım Şirketleri Hangi Strateji ve Altcoinleri Öneriyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır