Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum Konstantinopolis güncellemesinin tarihi netleşti!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum Konstantinopolis güncellemesinin tarihi netleşti!
Ethereum Konstantinopolis güncellemesinin tarihi netleşti!

© Reuters.  © Reuters.

Ethereum Konstantinopolis güncellemesi uzun zamandır bekleniyordu. Geliştiriciler Ethereum’un yeni hard forku Konstantinopolis için Ocağın 16 sını işaret ediyorlar.

Ethereum Konstantinopolis güncellemesini başlatıyorEthereum Konstantinopolis güncellemesi dünyanın en büyük ikinci blokzincir ağında gerçekleşecek. Aslında platformun gücünü yükseltmek amacıyla gerçekleşen tasarım değişikliklerini de beraberinde getiren güncellemenin önce Kasım ayında başlatılması planlanmıştı. Ancak beklenmeyen bazı sorunlar, daha uzun süren bir gelişim sürecine yol açtı.

16 ocak tarihi de esasen çok kesin ve net bir tarih değil. Aslında haftalık açıklamalarında geliştiriciler, eğer fazladan yine bir sorunla karşılaşırlarsa tarihi erteleyebileceklerini de söylüyorlar.

“sadece Ocak ortası diyebiliriz. Bir tarih üzerinde karar kılmamızın bir önemi yok. Her zaman bir erteleme olasılığı olabilir.”

Bu arada geliştiricilerden Lane Retting, ethereum’un “zorluk bombası” ile ilgili araştırmasını paylaşıyor. Zorluk bombası, Ethereum kodu içinde madenciliği zorlaştıracak bir algoritma ve ağın düzenli güncellenmesine imkan verecek şekilde hareket etmesi için özel bir yere yerleştirilmiş.

Retting’e göre zorluk bombası Ocaktan itibaren fark edilecek ve gelecek yılın Nisan ve Mayıs ayından önce 30 saniyelik blok zamanlarına yol açacak.

“İşte bu yüzden zamanımız var. Endişelenmeye gerek yok “

diyor Retting.

Konstantinopolis Ethereum madencilik ödülünü blok başına 3 eth den 2 eth ye düşürürken, aynı zamanda zorluk bombasını da geciktiriyor. Ayrıca güncelleme alttaki Ethereum koduna çeşitli optimizasyonlar sağlıyor.

Ethereum madenciliğini genel amaçlı donanımlara standardize ederek, özel ASIC madenciliğini engelleyen bir değişiklik olan ProgPow’un Konstantinopolis’i içerip içermediği netlik kazanmadı. Ama uygulaması ile ilgili sorunlar gündem de, kodun önceki spesifikasyonu henüz tamamlanmış değil

Özellikle bu konuda, Szilagyi’nin bir önerisi var; hard fork uygulayacak olan Konstantinopolis yazılım güncellemeleri yıl bitmeden başlatılmalı.

Önümüzdeki günler Ethereum açısından hareketli geçeceğe benziyor. Madenciler bu yeni güncellemeyi nasıl karşılayacak acaba?

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum Konstantinopolis güncellemesinin tarihi netleşti! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance Facebook Ortaklık İddiaları Tartışma Yarattı KodakOne’ın Blockchain Beta Testi, İçerik Tescili Üzerinden 1 Milyon Dolar Kazandı! Justin Sun’dan Bitcoin ETF ve Bakkt ile ilgili samimi açıklamalar WSJ: Bakkt’ın Bitcoin Vadelileri, Onay Almaya Çok Yaklaştı! Yine Aynı Hikaye: Hakkında Methiyeler Dizilen GRIN, Bir Gün İçinde Yüzde 97 Düştü IBM: Zincir Teknolojisi İle Gıda Takibi 2.2 Saniye Sürüyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır