Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum için Truffle, Infura ve MetaMask neden önemli?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum için Truffle, Infura ve MetaMask neden önemli?
Ethereum için Truffle, Infura ve MetaMask neden önemli?

© Reuters.  © Reuters.

Ethereum için Truffle, Infura ve MetaMask alt uygulamalarının önemi büyük. Bu sayede büyük kitlelere ulaşıp toplumsal kabul yönünde ciddi adımlar atılıyor.

Ethereum için Truffe, Infura ve MetaMask’ın ÖnemiEthereum kurucu ortağı Joseph Lubin’in önderliğindeki ConsenSys Dünya üzerindeki en büyük blockchain yazılım geliştirme firması. New York merkezli firmanın elinden çıkan 3 farklı ürün şu an Ethereum’un bayrak taşıyıcılığını yapıyor.

ConsenSys bünyesinde 1.000’den fazla geliştirici barındırıyor. Bakmayın şimdiye kadar çok göz önünde olmadıklarına, kendilerinden ziyade ürünleri konuşulsun istiyorlar. Ayrıca, günümüzün çeşitli blockchain projelerinin kullanıcıları da, ConsenSys’in blockchain ekosisteminin altyapısını iyileştirmek için büyük katkılar sunmuşlardır.

Çek Cumhuriyeti başkenti Prag’daki DevCon etkinliğinde Joseph Lubin Dünya’nın en popüler blockchain çerçeve sistemi Truffle, düğüm çerçevesi Infura ve dijital varlık cüzdanı MetaMask hakkında son aylarda gerçekleştirilen gelişmeler hakkında bilgiler verdi. Aktif blockchain kullanıcıları bu üçünü kısaca MIT (baş harflerinin bileşimi) olarak tanımlarlar. Ethereum için Truffle, Infura ve Metamask benzeri projeler hayati önemde.

Metamask, Infura ve Truffle Kısaca MITMuhtemelen Kasım ayı boyunca Truffle, Infura ve MetaMask hakkında haberler almaya devam edeceğiz. Öncelikle en son gelişmelerden bahsedelim:

MetaMask mobil sürümü merkeziyetsiz uygulama mağazasını aktive etti. Böylece blockchain kullanıcıları kolayca Ethereum ağının en tepesinde yer alan merkeziyetsiz uygulamalardan istediklerine kolayca erişim sağlayabilecekler.

Truffle 1 milyondan fazla indirilince Microsoft’un bulut işlemci ağı ve dünyanın en hızlı gelişen açık kaynak kodlu projesi olan Azure’nin ilgisini çekti. Microsoft’un Ethereum Sanal Makinesi ile birlikte eşleşmesi için Azure ve Truffle ortak testlere başlamış durumda. Çalışmanın şu an ana amacı telefonlar üzerinden güvenli bir şekilde blockchain sistemlerine veri aktarımı sağlamak.

Truffle CEO’su Tim Coulter konu hakkında:

“Truffle olarak son derece heyecanlıyız çünkü eEVM kurumsal alanda gelecekteki platformlar ve araçlar için güçlü bir temel sağlıyor. Temel niteliğindeki gereçlerin tasarlanması ve geliştirilmesini çok önemsiyoruz. Microsoft’un birlikte çalışabilirlik konusundaki güçlü duruşu bunu kolay bir kazanç haline getiriyor. kurumsal blockchain geliştiricilerinin hayatlarını süreçte daha kolay hale getirmelerine yardımcı oluyor.”

DevCon etkinliğinde Coulter bir milyon Truffle indirmesinin elde edilmesinin kilometre taşı olduğunu söyledi. Bu rakamın aşılması Ethereum geliştirici ekosistemi ve hatta diğer blockchain geliştirici sistemleri için de büyük bir momentum olduğunu belirtti.

“Truffle’ı hayata geçirirken tek istediğimiz geliştiricilerin Ethereum’da uygulamalar oluşturabilmelerini kolaylaştırmaktı. Bu kilometre taşı, Ethereum ekosistemi içinde bir çok şeyi başarabildiğimizin göstergesi. İndirme sayısı 10 milyonu aştığında da biz hala burada bu işi yapmaya devam edeceğiz.”

Infura ise en büyük Ethereum düğüm çerçeve geliştiricisi. MetaMask gibi merkeziyetsiz uygulamalardan gelen 10 milyardan fazla akıllı sözleşme talebini karşılamış durumda.

Ethereum Geliştirici Topluluğu AktifÖnde gelen girişim sermayesi firması Andreessen Horowitz’in kurucu ortağı Ben Horowitz’in daha önceden de belirttiği gibi kripto para endüstrisindeki geliştiricilerin yaptıkları internetin daha ilk yıllarındaki geliştiricilerin çabalarıyla büyük benzerlik gösteriyor.

Ethereum için Truffle, Infura ve MetaMask gibi açık kaynak kodlu çerçevelerin önemi çok büyük. Bu ve bunlar gibi projelerin devam eden gelişim süreci blockchain evrenini hızla genişletecektir. Daha çok geliştiriciye ulaşan blockchain ekosistemi geliştiriclerden aldığı güç ve yeniliklerle daha fazla kullanıcıya ulaşacak. Kullanıcıların artması ise bu sektörün en çok ihtiyacı olan şeyi, toplumsal kabulü yükseltecek. O yüzden kısaca MIT ve benzeri altyapılar, çerçeveler hayati mahiyette. Bu projelerin başarılı olması önce Ethereum’un sonra da blockchain ekosisteminin başarısıdır.

Ethereum Hakkında Daha Fazlası için Tıklayın

MetaMask Hakkında Daha Fazlası için Tıklayın

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum için Truffle, Infura ve MetaMask neden önemli? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SEC’in tarihinde bir ilk: Ethereum tabanlı tokenin satışı onaylandı! Charlie Lee, Mike Novogratz’ın Litecoin İddialarına Yanıt Verdi Bitcoin 14% düşüşle 9.487,2 seviyesinin altına geriledi Bitcoin.org Kurucu Ortağı: Bitcoin Cash Öldü, Yakında Değersiz Olacak Bankacılık devi JPMorgan’dan Ripple rekabetini önleyecek plan Sharding nedir? Kurumsal Blockchain adaptasyonu için anlamı ne?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır