Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hiç Yaşlanmayan Beş Bitcoin Fiyat Tahmini

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hiç Yaşlanmayan Beş Bitcoin Fiyat Tahmini
Hiç Yaşlanmayan Beş Bitcoin Fiyat Tahmini

© Reuters. © Reuters.

Bitcoin tahmincileri 2018’de tahminler konusunda birbirini geçmeye çalıştı.
2018 yılı birçok şey için hatırlanacak, ancak Bitcoin boğa koşusu kesinlikle aralarında olmayacak. Falcıların ve lale çiftçilerinin en iyi çabalarına rağmen, bu toz pembe tahminler ICO satışları, düzenlemeler, güvenlik ihlalleri, gelişmeler ve gecikmelere uymuyor.

Aslında, ayı mevsimi uzadıkça, fiyat tahminleri daha da bir gerçeklikten uzaklaşıyor, çünkü kripto para fiyat değerleri karda yükselen bir panda ayısı gibi tepe taklak yuvarlanıyor.

İşte 2018 yılının kaybedenleri:
Thomas Lee
Fundstrat Kurucu Ortağı Thomas Lee, belki de en çok alıntı yapılan kripto pazar stratejisti. Lee, boğalar soğumadan önce yükselişin olacağını düşünüyordu. 2009 yılında Menkul Kıymetler Borsası boğalarını doğru şekilde tahmin ettikten sonra JPMorgan’dan ayrıldı. Bu yıl şansı, sert eleştirilere maruz kalan bir dizi piyasa çağrısından sonra en azında kripto paralar için tükenmiş durumda.

Bitcoin ayıları onu uyarmaya çalıştı ama Lee dinlemedi. Üstelik kripto para birimindeki düşüşle ilgili yılın ilk yarısındaki kripto para satışı için vergi satışlarını suçlayarak kendi takipçilerini ikna etti. Takipçilerine, Bitcoin’in kazancının tarihsel olarak yılın ilk 10 işlem gününden sonra geldiğini hatırlattı ve bu nedenle bir nolu kripto para biriminin 25.000 $ fiyat elde etmek için bolca zamanı olduğunu söyledi. Lee, kendi rekoruna düşen maliyet ne olursa olsun, gerçeğe uygun değeri ve madencilik maliyeti dinamiğini kullanarak oluşacak fiyata inanıyor.

Kısa süre sonra, tahmin bulanıklaşmaya başladı ve Lee, eleştirmenlere karşı hala meydan okumaya devam etse de Bitcoin fiyatı için tahmini 20.000 dolar şeklindeydi. Lee, Kasım ayına kadar bu tahminini devam ettirdi ancak Kasım ayında tahminlerini 15.000 dolar gibi görünüşte daha gerçekçi bir fiyat hedefine düşürdü ki, bu rakam bile o zamanlar% 250 getiri anlamına geliyordu. Bir kez daha, 2018 için böyle bir fiyata ulaşılamayacağı apaçık ortaya çıkmış durumda.

Fundstrat’ın Lee’si, kripto para fiyatlarına yönelik tahminlerine son verdiğini açıkladığı zaman Bloomberg’e “İnsanlardan bize hedef fiyatları sormalarından bıktık” açıklamasını yaptı.

Michael Novogratz
Bir yılda ne gibi bir fark olur. Bugünlerde kripto ticaret bankası Galaxy Digital’i işleten Crypto’nun en sevdiği kişi Wall Street yatırımcısı Michael Novogratz, bu yılki ayı piyasasını o da tahmin edemedi. Geçen yıl, 2018’de Bitcoin’in 40.000 $’a çıkacağına dair tahminlerde bulunuyordu. Kripto ayıları tahminleriyle dalga geçmeye devam etse de, asla gerçekleşmeyecek bir Bitcoin dibi çağrısı yaparak kendini rezil kepaze etti.

Eylül ayında, ünlü olarak #callingabottom hashtagini kullanarak “sanırım dün alçaldık” ifadesini kullandı. O zaman, BTC fiyatı 6.500 $’dan işlem görüyordu. Novogratz sonunda Bitcoin fiyatının muhtemelen bu yıl 9.000 $’a ulaşamayacağını söyleyerek ayıları kontrol altına aldı. Novogratz’ın Bitcoin’in yeni yüksek değeri için 2019’a bel bağladığı söyleniyor.

Tim Draper *
Bitcoin fiyat tahmini biraz daha uzun sürdüğü için girişim kapitalisti Tim Draper’ın adına bir yıldız işareti koyduk. 2022’ye kadar 250.000 $’lık BTC fiyatına ilişkin görüşünün gerçekleşmesi için hala vakti var, ancak 2018 ona hiçbir iyilik yapmadı. Bununla birlikte, milyarder yatırımcı parasını nereye koyacağını gayet iyi biliyor. Son zamanlarda kesenin ağzını açmış durumda. 45Parasının 1.25 milyon $’lık kısmını bir Bitcoin ödeme işlemcisi olan OpenNode’a akıtıyor.

Tim Draper’ın söylediği tahmine göz kulak olacağız, ancak Draper’ın tahmininin gerçekleşmesi için Bitcoin fiyatı önümüzdeki dört yıl içinde % 6,500 daha yükseğe çıkmak zorunda.

Ran NeuNer
Şubat 2018’de, CNBC’deki Crypto Trader programına ev sahipliği yapan Ran NeuNer, 2018 sonunda Bitcoin fiyatının 50.000 $’a ulaşacağını tahmin ediyordu. NeuNer sözlerini yemiş olmalı ki, Kasım ayında sabitlenmiş bir tweet ile tahminlerine devam etti ama bu sefer şöyle dedi: “Bitcoin 2018’i 50.000 $’da bitirmeyecek.”

En azından zarafetle nasıl kaybedileceğini iyi biliyor.

McAfee
John McAfee, Bitcoin’in 2020’nin sonunda 1 milyon dolara ulaşacağını tahmin ediyordu. 2017 yılı sonunda yaptığı Bitcoin’in 5.000 $ olacağı tahminini hatırlatarak pazarın altını çizdiği 2017’deki öngörüsünün de başarısız olduğunu söylemekle bir anlamda 1 milyon dolarlık öngörüsünü telafi ediyor olabilir.

McAfee, tahminlerine veya ilaçlarına ulaşmak için madencilikle çalışan matematiksel bir model kullanıyor. Temel olarak elinize ne gelirse, biz ondan şüphe ediyoruz.

Bazı nedenlerden dolayı, onun başka bir şeyi telafi etmeye çalıştığını hissediyoruz.

Fiyatın 2.000-3.000 $ aralığında olacağı konusunda uyarı yapan BitMEX CEO’su Arthur Hayes’in yaptığı çağrı gibi McAfee’nin daha aşağı yönlü görünümleri dinlemesi gerektiği ortaya çıktı. Piyasa bu yıl bir şey kanıtladıysa, o da Bitcoin ve onunla birlikte alım satım yapılan ilişkili altcoinlerin fiyatlarının öngörülemez olduğu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Hiç Yaşlanmayan Beş Bitcoin Fiyat Tahmini appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hiç Yaşlanmayan Beş Bitcoin Fiyat Tahmini - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tayland’daki SEC Dört Kripto Para Borsasına Lisans Verdi Wyoming, Bitcoin Sahiplerine Mülkiyet Hakkı Veren İlk ABD Eyaleti Oldu Rüşvetçi Roger: Bitcoin Cash için 1.25 milyon dolar teklif etti Blockchain Şirketlerine Bağlı Yeni Bir ETF Oluşturuluyor Avrupa Merkez Bankası’ndan Bitcoin propagandası EOS Ağı Sakinleşmeye Başladı – Hesap Üretme Ücreti Yüzde 25 Düşüşte

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır