Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum Geliştirme Takımı Ölçeklenme Üzerine Odaklanıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum Geliştirme Takımı Ölçeklenme Üzerine Odaklanıyor
Ethereum Geliştirme Takımı Ölçeklenme Üzerine Odaklanıyor

© Reuters.  © Reuters.

Ethereum geliştirme takımı önderdiğindeki yıllık dördüncü resmi toplantısı için verilen isim olan DevCon4, Prag’da devam ediyor. Dün başlayan 3 günlük etkinlik, hem Ethereum geliştirici topluluğunun hem de ağın kendisinin gelecekteki büyümesine ilişkin bazı konuları tartışmak için bir dizi konferans planladı.

Ethereum Geliştirme Takımı Şimdi De Serenity ile ÇıkageldiKonferansın ana gündem maddeleri ise akıllı sözleşme güvenlik denetimi, tahvil cinsindeki tokenlerin ICO’ları ve ölçeklenebilirliğin geleceği konuları.

En Temel Sorun: ÖlçeklendirilebilirlikÖlçeklendirilebilirlik şu ana kadar Vitalik Buterin’in açık ara en çok önem verdiği konu oldu. Dün gerçekleştirdiği söyleşide de önümüzdeki yıl gelmesi planlanan Ethereum 2.0 güncellemesi hakkında bilgi verirken de en çok bu konuya ve Serenity’ye gönderme yaptı.

Bir dizi aşama neticesinde ortaya çıkacak olan Serenity hamlesinin nihai amacı Ethereum’u Proof of Stake konsensüs sistemine taşımak olacak. Bu değişim ve dönüşüm işlemi ölçeklendirilebilirlik merkezli Sharding projesi ile uyumlu hale getirilmesi lazım. Ethereum toptan kabuk değiştiriyor. Bu süreç kolay olmayacak.

Buterin’e göre yapılacak olan iyileştirmeler, Ethereum ağının işlem hacimlerinde bin kat artışa sebebiyet verecek.

“Serenity son 4 yıldır hummalı bir şekilde gerçekleştirdiğimiz farklı araştırmaların tamamının realize edilmesi yani hayata geçirilmesidir. Tamamı derken Casper projesini de kastediyorum. Hibrid bir Casper değil; %100 organik, hakiki, saf Casper.”

Metamask GüncellemesiKonferansa katılanlar Metamask’ın yeni iOS verisyonunun tanıtımına da şahit oldular. Metamask geliştiricilerin göre bu adım “blockchain dünyasında ne varsa hepsine açılan bir kapı”

Ethereum Hakkında Daha Fazlası için Tıklayın

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum Geliştirme Takımı Ölçeklenme Üzerine Odaklanıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Meksika’nın İlk Blockchain Birliği Kuruldu – Teknoloji Yayılmaya Devam Ediyor Firefox, Zararlı Madencilik Yazılımlarını Engelleyecek Özelliğini Tanıttı Ripple Eski Kurucusu XRP’lerini Satıyor, XRP Fiyatı Erimeye Devam Ediyor İki Popüler Analistin Yatırımcıları Sevindirecek Bitcoin ve Altcoin Tahminleri RippleNet Üyesi Finablr ve Samsung Pay’den Ortaklık Duyurusu Bitcoin Düşüş Yaşıyor, Coinbase New York Ofisini Genişletiyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır