Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum Foundation, Parity Technologies’e 5 Milyon Dolar Bağışladı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum Foundation, Parity Technologies’e 5 Milyon Dolar Bağışladı!
Ethereum Foundation, Parity Technologies’e 5 Milyon Dolar Bağışladı!

2/2


2/2


Ethereum son zamanlarda bir çok gelişme ve haber ile gündeme gelmeye devam ediyor. Özellikle önümüzdeki haftalarda gerçekleşecek olan Constantinople hard fork’u ile ivme yakalayan Ethereum, ağı geliştirmek için fon dağıtmaya da devam etmekte. 2018 yılının son aylarında 83 dolara kadar gerileyen Ethereum, yakaladığı ivme sonrası 160 dolara kadar çıkmıştı ve basın saatine göre 150 dolardan el değiştirmekte.

Ethereum Foundation, geçtiğimiz Pazartesi yaptığı bir duyuruda önemli geliştirici platformlarından birisi olan Parity Technologies’e 5 milyon dolarlık fon verdiğini ve firmanın Ethereum 2.0’ı geliştirmesi için destek olmaya devam edeceğini belirtti . Ethereum Foundation yaptığı açıklamada fonlamanın aslında ”ölçeklenebilirlik, kullanılabilirlik ve güvenlik” üçlüsüne yönelik olduğunu ve temel olarak ekibin bir tür proof-of-stake protokol güncellemesi olan Casper üzerinde çalışması için verildiğini vurguladı.

Hibe, belirli aşamalarda aktarılacak ve ilk aşama çoktan gerçekleştirildi. Foundation geri kalan aşamaların ve fon dağıtımlarının ise belirli kilometre taşlarına erişildikten sonra aktarılacağını vurguladı. Bu kilometre taşları arasında eWasm isimli uygunluk ve birlikte çalışabilirlik projesi de yer alıyor.

Ethereum Foundation bünyesinde güvenlikten sorumlu Jutta Steiner tarafından kurulan Parity, bir blockhain altyapı startup firması olarak bilinmenin yanı sıra, Parity Ethereum isimli ethereum yazılım istemcisi olarak da gündeme gelmişti. Firma bu istemcinin ”en hızlı ve en gelişmiş’ istemci olduğu konusunda iddialı. Bunun yanı sıra geçtiğimiz tarihlerde Vitalik Buterin’in kendisi farklı Ethereum tabanlı projelere 100.000’er dolar dağıtmıştı.


İlgili haber:
Vitalik Buterin Para Dağıtıyor! Bir Günde 300.000 Dolar Bağışladı

Ethereum Foundation, Parity Technologies’e 5 Milyon Dolar Bağışladı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum Foundation, Parity Technologies’e 5 Milyon Dolar Bağışladı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’in sıradaki parabolik hamlesi nedir? Bitcoin madenciliği için 260 milyon dolarlık ekipman Bitcoin sert düştü, arkasından yine Tether çıktı! Görüş: Ripple Avrupa Merkez Bankası İle Görüşüyor Bitcoin Son 14 Ayın En Büyük Hamlesine Hazırlanıyor Sigortacılık Devi ”Riskli” Kripto Para Madencilik Ekipmanlarına Sigorta Yapmıyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır