Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum Foundation, Ethereum Classic’e 150.000 Dolarlık Bağış Yaptı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum Foundation, Ethereum Classic’e 150.000 Dolarlık Bağış Yaptı!
Ethereum Foundation, Ethereum Classic’e 150.000 Dolarlık Bağış Yaptı!30 Ekim tarihinde Ethereum vakfı tarafından yayınlanan bir Medium gönderisine göre, vakıf tarafından Ethereum Classic‘e 15.000 ETC‘lik bağış yaptıldı.

Söz konusu duyuru sonrası uzun zamandır araları açık olan iki kripto para birimi Ethereum ve Ethereum Classic’in, tekrar bir araya geldiği söylentileri dolaşmaya başladı. Ethereum Classic kendisine orijinal Ethereum demeyi tercih eden ve eski blockchain ağında işlem yapan bir akıllı kontrat platformu. Ethereum Classic’in fork dönemi DAO hacklenme dönemine dayanmakta. DAO hacklenme olayı sonrası Ethereum ağı hard fork’a gitti ve sonuç olarak yeni Ethereum ağı oluştu.

Ethereum tabanlı bir akıllı kontrat olan DAO, geçtiğimiz tarihlerde hacklenmiş ve 50 milyon dolarlık zarara yol açmıştı. Hacker temel olarak akıllı kontratın bölme fonksiyonundaki bir açıktan yararlanmış ancak hacker akıllı kontratın yapısı gereği hacklediği Ether’leri çekebilmek için 28 gün beklemek zorunda kalmıştı.

Topluluk ilk başta soft fork düşünse de, daha sonra tek çözümün hard fork olduğuna karar verildi ve bu süreç Carbon Voting isimli bir oy kullanma süreci ile gerçekleştirildi. Söz konusu fork 20 Temmuz 2016 tarihinde 1.9M numaralı blokta gerçekleşti.

Bütün bunlarla beraber, hard fork’a karşı olan üyeler eski blockchain ağında kalmayı tercih etti ve buna Ethereum Classic adını koydular. İki yıldan beri ise, iki topluluk birbirlerine olan uzaklıklarını korumuştu, ta ki bugüne kadar.

Yapılan açıklamada ETH-ETC arasında bir barış köprüsü kurulmak istenmesi de dikkat çekti.

Ethereum Foundation, Ethereum Classic’e 150.000 Dolarlık Bağış Yaptı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum Foundation, Ethereum Classic’e 150.000 Dolarlık Bağış Yaptı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sıcak Gelişme: Binance, Ripple’a endekslenmiş kripto para çıkardı Bitcoin ve korona virüsünde son durum: “Dükkanımı bile açamıyorum” Kripto Para Borsası Shapeshift’in CEO’su, Yeniden Yapılanacaklarını Açıkladı Ünlü Kripto Yatırım Firması, Yeniden Yapılanıyor 9 Mart Bitcoin fiyat analizi: BTC 4.000 dolar yolunda kritik engellere sahip Elon Musk’tan Dogecoin Yorumu!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır