Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum Enterprise Alliance (EEA) ve Hyperledger Güçlerini Birleştiriyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum Enterprise Alliance (EEA) ve Hyperledger Güçlerini Birleştiriyor
Ethereum Enterprise Alliance (EEA) ve Hyperledger Güçlerini Birleştiriyor

© Reuters.  © Reuters.

Ethereum Enterprise Alliance (EEA) ve Hyperledger güçlerini birleştiriyor. Sektördeki en büyük blockchain konsorsiyumlarından ikisi, Ethereum Enterprise Alliance (EEA) ve Hyperledger, blockchain teknolojisinin işletme sektöründe benimsenmesini sağlamak için önemli bir adımda, resmi işbirliklerini duyurdu.

Ethereum Enterprise Alliance (EEA) ve Hyperledger Güçlerini BirleştiriyorEnterprise Ethereum Alliance (EEA), işletmelerdeki blockchain çözümleri için açık kaynak kodlu Ethereum teknolojisini kullanan 300’den fazla üyeye sahip bir konsorsiyum. Hyperledger ise açık kaynaklı Linux Foundation ile yönetilen sektörler arası çalışan bir konsorsiyum olarak biliniyor. Bu iki konsorsiyum Pazartesi günü yaptıkları basın bildirisinde, resmi olarak ortaklık kurduklarını açıkladırlar.

Ethereum Enterprise Alliance (EEA) ve Hyperledger güçlerini birleştiriyor. İki konsorsiyum arasındaki işbirliği, işletmeler için blockchain teknolojilerinin benimsenmesini hızlandıracak” şeklinde ortak bir açıklama yaptılar. Ortak demeçlerinde, endüstriler için blockchain tekniğinin ölçeklendirilmesine yönelik tamamlayıcı yaklaşımlarla benzer hedeflerin altı çizildi.

Birbirlerinin topluluklarının üyeleri olarak, EEA ve Hyperledger liderleri, her iki konsorsiyumdaki yüzbinlerce geliştiricinin yanı sıra özel ilgi grupları ve çalışma grupları arasında işbirliği yapma imkanına sahip olacaklar.

Şartname ve standartlar üzerinde çalışan EEA üyeleri, bu standartların yazılım uygulamaları ile ilgili Hyperledger ile işbirliği yapabilir.

Ethereum Enterprise Alliance (EEA)2017 yılının başında faaliyetlerine başlayan Ethereum Enterprise Alliance, 30 üyeli bir grup olarak başladı ve 2017 yılının ortalarına kadar Hindistan’dan bir eyalet hükümetinin yaptığı gibi 150’den fazla üyeye yükseldi. Yılın sonunda, EEA dünyanın en büyük blockchain konsorsiyumu oldu. Ortak bildiride EEA, özellikle daha geniş Ethereum ekosistemi ile uyumlu standartlara odaklanarak kurumsal blokchain standartlarının geliştirilmesini desteklediklerini belirtti.

Büyük fırsat olarak işbirliğini dile getiren EEA yönetim direktörü Ron Resnick şunları ekledi:

“Ayrıca, EEA’ya katılan Hyperledger geliştiricileri, Enterprise Ethereum Client Spesifikasyonu ile ilgili projelere çözüm uyumu sağlamak için EEA Sertifikasyonuna katılabilir.”

HyperledgerHyperledger projesi, Aralık 2015’te, o tarihte açık kaynak kodlu blokchain girişimi odaklı en büyük endüstri olarak şekillendi. Temmuz 2017’ye gelindiğinde, Linux Vakfı liderliğindeki konsorsiyum, endüstriler ve işletmeler için ilk hazır üretim blockchain yazılımı olan Hyperledger Fabric’i piyasaya sundu. Blockchain yazılımı, gönderilerini takip etmek için Hyperledger Fabric‘i kullanan dünyanın en büyük nakliye şirketi Maersk’in de dahil olduğu birçok işletmede benimsenmiştir.

Ortak bildiride, Hyperledger’in, kurumsal blockchain ağlarını kurmak, yönetmek ve birleştirmek için açık kaynaklı yazılımların geliştirilmesini teşvik ettiği belirtildi.

Hyperledger idari direktörü Brian Behlendorf, en büyük iki kurumsal blockchain konsorsiyumu arasında olabilecek herhangi bir rekabeti göz ardı ederek şunları söyledi:

“Ethereum ve Hyperledger arasında karşı kelimesini kullanan herkes için, bu işbirliği artık Ethereum VE Hyperledger olduğunu gösteriyor.”

Behlendorf:

“Büyük açık standartlar büyük açık kaynak koduna dayanıyor. Bu yüzden bu, her iki organizasyon için de doğal bir işbirliğidir. Standartlar, şartnameler ve sertifikasyonlar, bunların hepsi, birden çok tedarikçi seçeneğinin yanı sıra birlikte çalışma imkanına sahip olacaklarından kurumsal blockchain müşterilerinin hepsine yardımcı olmaktadır.”

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum Enterprise Alliance (EEA) ve Hyperledger Güçlerini Birleştiriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Londra’da Açılan Bu Barın Müşterileri Bitcoin ile Ödeme Yapabilecekler Son 5 yılda kripto sektöründeki ilk 10 kripto para çok değişti! İşte liste: Ünlü analist: ”Bitcoin ayısı öldü! BTC 100 bin dolara ulaşacak.” Ethereum 2% artışla 311,71 seviyesinin üzerine çıktı Bir Bitcoin Yardım Projesi Venezuela Vatandaşlarına 1 Milyon Dolar Toplamayı Hedefliyor! Ünlü şirketten inanılmaz Bitcoin ve altcoin tahmini: 100 bin dolar geliyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır