Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum, 50 Milyon Farklı Cüzdana Ulaştı, Ancak Aktif Kullanıcı Sayısında Ciddi Düşüş Var

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum, 50 Milyon Farklı Cüzdana Ulaştı, Ancak Aktif Kullanıcı Sayısında Ciddi Düşüş Var
Ethereum, 50 Milyon Farklı Cüzdana Ulaştı, Ancak Aktif Kullanıcı Sayısında Ciddi Düşüş VarEtherscan.io isimli web sitesinin verilerinden elde edilen bilgilere göre, Ethereum ağında 50 milyon farklı cüzdan sınırı aşıldı. Bilindiği üzere, ağda en fazla aktif kullanıcı sayısı 4 Ocak 2018 tarihinde (şimdilerde fiyat olarak kulağa ne kadar uzak geliyor) yaşanmıştı. O gün Ethereum’a 342,888 adet yeni kullanıcı gelmişti.

Son verilere göre Ethereum ağında yaşanan cüzdan artışı, kendisini aktif kullanıcı sayısında ise göstermiyor. Aksine, Ethereum ağı üzerinde yer alan aktif kullanıcıların sayısında ciddi bir düşüş var. Aktif kullanıcı ise, ilgili günde işlem yapmak için Ethereum cüzdanını kullanan kullanıcıları ifade ediyor. Bu noktada Ethereum’un Ocak 2018 seviyesi olan 720 binden, şu geldiğimiz gün itibariyle 232 bin aktif kullanıcıya düştüğünü söylemek gerekiyor. Ethereum ağında aktif kullanıcıların, toplam cüzdan adreslerine oranı ise şu anda binde 46.

Bitcoin ile birlikte kripto para piyasasının lokomotif koini olarak gösterilen Ethereum, Ocak ayında çıktığı bin dolar üstü seviyeleri şu anda tabiri caizse mumla arıyor. Yaşadığı ciddi düşüşün ardından sıralamada yerini önce Ripple’a kaptıran, daha sonra ise iki haneli rakamlara düşen Ethereum için o eski seviyeler şu an bir hayal olarak görülüyor.

Kripto para piyasalarının en fazla ilgi çeken koinlerinden birisi olan ve ICO’lar için de neredeyse olmazsa olmaz bir hale gelen Ethereum, bu yazının kaleme alındığı dakikalarda ise, Coin Market Cap verilerine göre 85 dolardan işlem görüyor. ETH’de 24 saatlik hacim ise 1,5 milyar dolar civarında seyrediyor.

Ethereum, 50 Milyon Farklı Cüzdana Ulaştı, Ancak Aktif Kullanıcı Sayısında Ciddi Düşüş Var isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum, 50 Milyon Farklı Cüzdana Ulaştı, Ancak Aktif Kullanıcı Sayısında Ciddi Düşüş Var - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 2019’un En İyi Performans Sergileyen Varlığı Oldu! Vitalik Buterin: Planladığımız Proof-of-Stake Protokolü, Diğerlerinden Çok Daha Güçlü Olacak! KFC Venezeula, Dash İle Yapılan Ödemeleri Kabul Etmeye Başladı! Golden cross’u ilk gören Litecoin heyecanını kaybediyor Rus Menşeli Kripto Para Borsası YoBit Ne Kadar Güvenli? Kapsamlı Analiz 2025’e kadar 1 milyon dolara giden yol: Bitcoin halvening’den nasıl kazanılır?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır