Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Vitalik Buterin: ETH 2.0 Önümüzdeki Sene Geliyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Vitalik Buterin: ETH 2.0 Önümüzdeki Sene Geliyor!
Vitalik Buterin: ETH 2.0 Önümüzdeki Sene Geliyor!

© Reuters.  © Reuters.

ETH San Francisco’da konuşan Vitalik Buterin, Ethereum’u nasıl bir gelecek beklediğini ve “ETH 2.0” ın gerçekten neye benzeyeceği hakkında konuştu. Buterin, ETH 2.0’ın gelecek sene içerisinde Ethereum’a gelecek tüm gelişmeler için genel bir terim olduğunu söyledi.

ETH 2.0 Testnetleri “Yakında”

Geçtiğimiz günlerde ETH San Francisco‘da Coinbase CTO‘su Saraji Srinivasan ile Ethereum CEO‘su Vitalik Buterin röportaj için beraber konuşmaya katıldı. Buterin, Srinivasan ile nasıl tanıştığını, Ethereum’un ilk kuruluş zamanı ve kripto alanının ilk günleri hakkındaki anılarını paylaştı. Bu konudaki haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Buterin, ardından, Ethereum‘a gelmesi beklenen ETH 2.0 güncellemesi hakkında konuştu. Ethereum’a gelecek büyük değişiklikler arasında, Proof of Stake algoritmasının transferi, Sharding teknolojisinin uygulanması ve Ethereum Sanal Makinesinin temelinde yapılacak bir takım değişiklikler yer alıyor. Bütün bunları, Ethereum blok zincirini “genel amaçlı bir blockchain için mümkün olan en iyi tasarım olduğuna inanılan” hale getirmek için ayrıca yapılacak çeşitli küçük ince ayarlar takip edecek.

Buterin, artık araştırma yönünden bakıldığında herhangi bir teorik problemin görülmediğini ve ilerleme adına büyük adımlar atıldığını belirtti. Geriye sadece detaylar, uygulama ve güvenlik doğrulamaları kaldı.

Ethereum 1.0’a kıyasla, ETH 2.0 gelişim sürecinin çok daha hızlı geçtiğini belirten Buterin, Testnetlerinin “yakın zamanda” geleceğini tahmin ediyor. Ardından, düzgün denetim ve gözetleme koşulları ile Mainnetin takiben yayınlanabileceğini belirtti. Fakat bu konuda belirli bir zaman çizelgesi mevcut değil.

Bu, kesinlikle heyecan verici bir haber. Ethereum 2.0’ın gelişi, kripto piyasasına şu an ihtiyacı olan canlılığı getirebilir. Şu an bile, ayıcı bir eğilim gösteren piyasada Bitcoin’e oranla değerini koruyan Ethereum, zayıf da olsa bir yukarı doğru ivme ihtimali göstermekte.

Peki siz Ethereum 2.0 hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce uzun süredir beklenilen bu haber, bir farklılık sağlayacak mı? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Vitalik Buterin: ETH 2.0 Önümüzdeki Sene Geliyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sıcak Gelişme: Bitcoin 10.000 Dolarlık Direnci Yeniden Kırdı! İşte Yeni Hedefler IBM, IoT cihazlarının görev zamanlama sistemi için IOTA tokenlerini kullanacak Bitcoin Hash Oranı Rekor Seviyeye Ulaştı! İngiltere’de Kripto Para Düzenlemelerinin Önü Açılıyor, Süreç Hızlanacak Brian Armstrong, Donald Trump’ın Bitcoin Tweetini Yorumladı Vergi düzenlemeleri, Brezilyalı Bitcoin borsalarını vurdu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır