Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Estonya Hız Kesmiyor! Yeni Bir Kripto Para Borsasına Tam Onay Verildi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Estonya Hız Kesmiyor! Yeni Bir Kripto Para Borsasına Tam Onay Verildi
Estonya Hız Kesmiyor! Yeni Bir Kripto Para Borsasına Tam Onay VerildiÖzellikle son günlerin önde gelen kripto dostu ülkelerinden olan Estonya, yeni bir girişimle adından bir kere daha söz ettirdi. Pazartesi resmi olarak yapılan duyuruya göre, IronX isimli kripto platformu, Estonya Finansal İstihbarat Biriminden (FIU) tam kapsamlı düzenleyici lisans alan son kripto para borsası oldu. Bu durum IronX’in artık kripto para birimi trading işlemleri için tamamen lisanslı bir şekilde hizmet verebileceğinden ve Estonya’nın kripto para dünyasına doğru bir adım daha attığının göstergesi.

IronX aslında piyasaya çok uzak isimler tarafından üretilen bir platform değil. Söz konusu kripto para borsası, IronFx Group ile Cardano Blockchain ağının kurucusu EmurgoHK tarafından ortak bir girişim olarak piyasaya sürüldü. IronX Avrupa sınırları içerisinde bu denli bir lisansa başvurup tam donanımlı izin alan tek kripto para borsası konumunda.

Estonya daha önce özellikle blockchain ve daha sonra kripto para birimlerine yönelik düzenlemeleri ile, sektörün önde gelen ülkelerinden birisi haline geldi. IronX kripto para borsasının da diğer Avrupa Birliği ülkeleri yerine Estonya’yı seçmesinin bir kaç sebebinden bir tanesi de bu olabilir.

Bunun yanı sıra borsa, tahmin ettiği süreden yaklaşık 1 ay önce istediği lisansa kavuştu. IronX elde ettiği lisans ile sadece kripto para ve itibari para birimi trading işlemleri yerine, cüzdan hizmeti de vermeyi planlıyor ancak konu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Estonya Hız Kesmiyor! Yeni Bir Kripto Para Borsasına Tam Onay Verildi isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Estonya Hız Kesmiyor! Yeni Bir Kripto Para Borsasına Tam Onay Verildi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Emin Gün Sirer’den Çin’in kripto yasası ile ilgili yorum Bitcoin 6000 dolara mı yoksa 4000 dolara mı gidiyor? SEC’in Sıradaki Hedefi: ICO Tanıtımı Yapan Sosyal Medya Fenomenleri Blok Başına Bitcoin İşlemleri Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde EOS Yöneticilerinin İstifası Hakkında Tone Vays’tan Yorum Geldi: ”Saçmalayamam” Bitcoin yeni rekor kırdı, peki sırada ne var?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır