Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ERC 20 Tokenleri için Lightning Network Çalışmaları Yapılıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERC 20 Tokenleri için Lightning Network Çalışmaları Yapılıyor
ERC 20 Tokenleri için Lightning Network Çalışmaları YapılıyorTenX isimli kripto para platformunun araştırma ve geliştirme ekibi, ERC 20 tokenleri için Lightning Network (LN) entegrasyonu geliştirmek istiyor. ERC 20 tokenlerini direkt olarak satoshiye LN bazında geçirmek için çaba sarf eden geliştiriciler, şu anda bu konu ile ilgili hummalı bir çalışma yürütüyor.

Resmi bir blog yazısı kaleme alan yetkililer, yaptıkları açıklamada ERC 20 tokenlerini, LN kullanarak Bitcoin’in kullanılabilir en küçük ünitesi olan Satoshi’ye çevirmenin hesaplarını yaptıklarını ifade ederken, bunu yapmayı ise şu aşamada tek yönlü olarak denediklerini kaydetti.

Bu noktada, ERC 20 tokenleri aslında Ethereum ağı üzerinde işlediğinden ve sahipliği transfer etmek için akıllı kontrat kullandığından; bir problem doğması ön görülebilir ancak ekip; bu noktada işini şansa bırakmamaya kararlı.

Geçtiğimiz dönemde gelen ve Bitcoin ağında devrim yapması beklenen ikincil katman Lightning Network, ağdaki ölçeklenme sorunlarını ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Daha hızlı, daha ucuz ve daha güvenlikli bir gönderim yapmayı hedefleyen LN, şu aşamada beklenilen etkiyi pek fazla yapamasa da, yine de Bitcoin ağında kendisini kullananlar için bir anlam ifade etmeyi başardı.

Şu anda bu sistemin sadece tek yönlü çalışmasını sağlamaya çalışan geliştiriciler bu noktada yaşanan kısıtlamayı nasıl çözeceklerine dair ise araştırmalarını sürdürüyorlar. LN ile ilgili dönem dönem çıkan olumsuz haberler karşısında, bu tarz bir fonksiyonun devreye girmesi, hem teknoloji hem de kripto paralar açısından kıymetli olabilir.

ERC 20 Tokenleri için Lightning Network Çalışmaları Yapılıyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ERC 20 Tokenleri için Lightning Network Çalışmaları Yapılıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Şok İddia: Brave Tarayıcısı, İçerik Üreticilerine Verilen BAT Cinsinden Bahşişleri Kendisi mi Alıyor? Dijital Kimlik Şirketi 3 Yeni Ortaklığa İmza Attı Binance CEO’su: “Bu fiyattan Bitcoin satan kendini tokatlasın.” Bloomberg: Bitcoin teknik göstergeleri daha fazla düşüşe işaret ediyor Youtube’da Takip Etmeniz Gereken 10 Bitcoin ve Blockchain Fenomeni CEO’su İstifa Eden Blockchain Firması Digital Asset, Yeni Bir İstifa Haberi İle Çalkalanıyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır