Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Afrika Hükümeti, Kripto Para Regülasyonları İçin Özel Ekip Oluşturdu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Afrika Hükümeti, Kripto Para Regülasyonları İçin Özel Ekip Oluşturdu
Güney Afrika Hükümeti, Kripto Para Regülasyonları İçin Özel Ekip Oluşturdu2 Ocak 2019 tarihinde Business Live isimli yerel haber kaynağının aktardığı bilgilere göre, Güney Afrika (SA) hükümeti özellikle kripto para ve blockchain odaklı bir regülasyon oluşturma ekibi kurdu.

Güney Afrika Maliye Bakanı Tito Mboweni tarafından yapılan açıklamada, konu hakkında şunlar ifade edildi:

”Büyük çaplı endüstri değerlendirmesi ve katılımından sonra, kripto varlıkları regülasyon çalışma grubunun 2019 yılı esnasında konu hakkında bir araştırma raporu yayınlamaya hazır olması bekleniyor.”

Maliye Bakanı açıklamasının devamında Güney Afrika Gelir İdaresinin de önümüzdeki yıl için kripto para birimi şeklinde vergi ödemesi almak konusunda çalışmalar yapmaya başladığını duyurdu.  Bakan bunun yanı sıra 2018 yılında vergi kanununda yapılan değişiklikler ile, kripto para birimlerinin sermaye kazanç vergisi almak amacıyla kişisel kullanım varlıkları olarak değil, bunun yerine KDV almak amacıyla finansal hizmet olarak muamele görmesi gerektiğini de vurguladı.

Güney Afrika geçtiğimiz Haziran ayında da ülkenin merkez bankası tarafından yapılan bir duyuru ile gündeme gelmişti. Merkez Bankası tokenleştirilmiş itibari para birimini kullanarak bankalar arası ödeme sisteminin ilk denemesini yapmış ve bunun başarılı geçtiğini ifade ederek ülkede kripto para birimlerinin daha fazla gelişeceğinin sinyallerini vermişti.

Bunun yanı sıra Old Mutual isimli Afrika tabanlı finansal hizmet şirketinin Temmuz ayında yaptığı bir ankette de, Güney Afrika halkının %38’i, daha önce kripto para birimlerine yatırım yapmayı dilediğini ve önümüzdeki yıllarda bu fırsatı kesinlikle kaçırmayacağını ifade ederek halkın kripto para birimlerine olan bakışını gözler önüne sermişti.

Güney Afrika Hükümeti, Kripto Para Regülasyonları İçin Özel Ekip Oluşturdu isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Afrika Hükümeti, Kripto Para Regülasyonları İçin Özel Ekip Oluşturdu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin ve Ripple Dolarla Yarışıyor Güney Kore Yönetimi 2 Bankayı Uyardı! Ünlü Boksör Floyd Mayweather’in Reklamını Yaptığı ICO’nun Kurucularına Yeni Bir Dava Açılıyor! Al Ahli Bank Yöneticisi Ripple’dan Bahsetti Kenya’daki Kripto Para Kullanımı Baskılara Rağmen Artıyor İşte En Popüler Kripto Para Fiyat Tahminleri: Bitcoin, Ripple, Bitcoin Cash, Ethereum ve Daha Fazlası

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır