Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Epic Games Kurucusu: Fortnite’ın Monero Kabul Etmesi Kazara Oldu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Epic Games Kurucusu: Fortnite’ın Monero Kabul Etmesi Kazara Oldu
Epic Games Kurucusu: Fortnite’ın Monero Kabul Etmesi Kazara OlduDünyanın en popüler video oyunlarından Fortnite, geçtiğimiz günlerde gizlilik odaklı kripto para birimlerinden Monero’yu ödeme olarak kabul edeceğini açıklamıştı. Söz konusu haber ne kadar sevindirici olsa da, Fortnite’ın üreticisi Epic Games firmasının kurucusu Tim Sweeney, geçtiğimiz Cumartesi kendi Twitter hesabından bir açıklama yaptı ve ”Fortnite’ın kripto’ya girişi aslında kazara oldu” ifadesini kullandı.

Kripto para dostlu ödeme hizmeti GloBee’nin yardımıyla Monero kabul etmeye başlayan Fortnite mağazası, milyonlarca kullanıcıya sahip bir oyun olması açısından kripto para piyasası için de oldukça önemliydi.

Tim Sweeney, yaptığı açıklamada bunun yanlışlıkla olduğunu ve çalıştıkları bir ortak ile bir mağaza açmak için uğraşırken bir şekilde Monero ödemelerinin mümkün hale getirildiğini vurguladı. Basın saatine göre Fortnite’ın resmi mağazası Monero ödemelerini kaldırdı. Ancak Sweeney, Epic Games bünyesindeki bir çok çalışanın da kripto para birimlerinin arkasındaki teknolojinin ”büyük hayranı” olduğunu açıkladı.

Fortnite’ın kripto para birimi kabul etmesi kısa süreli bir sevinç yaratsa da, yapılan açıklama ve Monero’nun ödeme olarak kabul edilmemesi, söz konusu kripto para biriminin fiyatında bir etki yaratabilir. Bunun yanı sıra gizlilik odaklı kripto para birimlerine karşı başlatılan regülatörlerin baskısı da, fiyat konusunda düşüşe neden olabilir.

Epic Games Kurucusu: Fortnite’ın Monero Kabul Etmesi Kazara Oldu isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Epic Games Kurucusu: Fortnite’ın Monero Kabul Etmesi Kazara Oldu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum’dan merkezsiz uygulamalara çağrı: Gerçek problemlere odaklanın Craig Wright, Bitcoin Whitepaper’ı İçin Telif Başvurusu Yaptı Bitcoin 5.000 Doları Zorlarken, Bitcoin Cash Geri Dönüş Sinyalleri Veriyor! FED Başkanı Bitcoin ile Altını Kıyasladı! Bitcoin’i Dotcom’la karşılaştırdılar: Aynı yolu izlerse %30000 Reddit Bitcoin ve Kripto Para Tahmininde Yardımcı Olabilir mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır