Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Yıldırım Ağı Tüm Zamanların En Yüksek Kapasitesine Ulaştı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Yıldırım Ağı Tüm Zamanların En Yüksek Kapasitesine Ulaştı
Bitcoin Yıldırım Ağı Tüm Zamanların En Yüksek Kapasitesine Ulaştı

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin Yıldırım Ağı (Lightning network) kurulduğu günden bu yana genişlemeyedevam etti ve şu anda 133 BTC’ ye ulaşan kapasitesiyle tüm zamanların en yüksek seviyesinde.

Bitcoin Yıldırım Ağı Tüm Zamanların En Yüksek Kapasitesine Ulaştı

Bitcoin yıldırım ağı (LN) ana uygulaması 4000 nodu aşarak yeni bir kilometre taşını devirdi. Bildiğimiz üzere yıldırım ağı Bitcoin ağının ikinci katman kapalı zincir ölçeklenebilir çözümüdür. Yıldırım ağının dizayn edilme amacı ise işlem ücretlerini düşük tutarak daha çok Bitcoin kullanıcısına ulaşmaktır.

1ML’den alınan verilere göre yazı yayınlandığı esnada Yıldırım Ağının nod sayısı 2911’i ise halka açık olmak üzere 4036’ya ulaşmış durumda. Öte yandan ağın kapasitesi 133 BTC seviyesinde. Eylül ayında Yıldırım Ağının kapasitesi ilk kez 100 BTC’yi aşmıştı. Sadece son iki ayda 33 BTC ile yaklaşık %30 oranında artış gösterdiğini görüyoruz.

Son dönemde Yıldırım Ağı uygulaması ile ilgili gelişmeler olmaya devam ediyor. Şu anda Bitcoin geliştiricileri kullanıcı arayüzünden daha çok sağlam bir altyapı oluşturma üzerinde çalışıyorlar. Eylül ayında Avustralya’da gerçekleşen bir zirvede Yıldırım Ağının lider geliştiricilerinden Alex Bosworth topluluğun uygulamaya karar verdiği anahtar iyileştirmelerden bahsetti.

Öte yandan birçok üçüncü parti geliştirici Yıldırım Ağı (LN)’nı ilgili denemeye başladı bile. Birkaç örneğini hatırlayalım isterseniz; bir programcı olan Laszlo Hanycez bu yıl Mayıs ayında LN üzerinden BTC ile pizza siparişi verdi. Hatırlarsanız Hanyecz 2010 yılında Bitcoin (BTC) ile pizza siparişi veren ilk kişiydi.

Aynı şekilde geçen ay Richardo Reis Coca-Cola (NYSE:KO) siparişi için LN üzerinden BTC ile ödeme yapmayı denemiş ve bununla ilgili işlemin nasıl tamamlandığını gösteren bir video yayınlamıştı.

2019’da Stellar da Yıldırım Ağına katılabilirKripto para piyasasının tamamı ölçeklenebilirlik sorununu aşmaya çalışırken Stellar da Yıldırım Ağı uygulamasını dikkate alan bir diğer kripto para birimi. Bu yılın başlarında Stellar yetkilileri piyasanın daha özel kanal işlemleri için LN’ye ihtiyacı duyduğunu belirttiler.

Yıldırım Ağı tarafı da uzun dönemde Stellar’ın ölçeklenebilirliği ve güvenliği için LN’nin büyük bir etkisi olacağına inandıklarını belirtiyor. Stellar için LN’nin büyük bir potansiyel olduğunun farkındalar ve uygulamalarını optimize etmek için Jeremy Rubin (Bitcoin Core geliştiricisi ve Stellar danışmanı) ile işbirliği içinde olduklarını ifade ediyorlar.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Yıldırım Ağı Tüm Zamanların En Yüksek Kapasitesine Ulaştı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Araştırma, Ana Akım Medyanın Bitcoin’e Karşı Olan Ön Yargısını Açığa Çıkardı Binance Coin İle Kritik Döneme Giriliyor Ünlü Yatırımcı: Bitcoin ve EOS, Şu Anda En Mantıklı Yatırımlar QuadrigaCX CEO’su Ölümünden 12 Gün Önce Vasiyetini Yazmış Bitcoin ve Tether balinalarından baş döndüren transferler Mark Yusko’dan Bitcoin yorumu: İnsanlar değersiz şeyleri çalmazlar

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır