Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çin’in Merkez Bankası Kripto Paralarla İlgili Yeni Bir Uyarı Metni Yayınladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çin’in Merkez Bankası Kripto Paralarla İlgili Yeni Bir Uyarı Metni Yayınladı
Çin’in Merkez Bankası Kripto Paralarla İlgili Yeni Bir Uyarı Metni YayınladıÇin‘in merkez bankası olan Çin Halk Bankası (PBoC), ülkedeki yatırımcıları kripto paraların ve ICO’ların tehlikeleri hakkında uyaran yeni bir bildiri yayınladı.

Çin’den Yeni Uyarı

Çin Halk Bankası’nın Şangay şubesi bugün erken saatlerde yeni bir bildiri yayınlayarak vatandaşları kripto para piyasasındaki riskler ve tehlikeler konusunda uyardı. Merkez bankası yatırımcıları özellikle spekülatif yatırımlara ve denizaşırı ülkelerdeki ICO’lara karşı uyardı.

Çin Halk Bankası bundan yaklaşık bir sene önce ülkedeki tüm ICO’ları yasaklama kararı almış, ülkede ICO düzenlemeyi illegal hale getirmişti.

Merkez bankası ayrıca vatandaşlara Çin’de ICO düzenleyen şirketlerle ilgili ne yapılması gerektiğine dair bir talimat verdi. Çin Halk Bankası’nın açıklamalarına göre vatandaşlar ülkede ICO düzenleyen bir şirket görürlerse yetkilileri durumdan haberdar etmeliler.

Nereden Nereye

Bir zamanlar kripto para piyasasının en büyük pazarlarından biri olan Çin, geçtiğimiz yıl aldığı kripto para borsalarını kapatma ve ICO’ları yasaklama kararlarıyla birlikte ciddi bir dönüşüm geçirmeye başladı. Çin, sektöre karşı uyguladığı çeşitli yaptırımlar sonrasında kripto para piyasasındaki yerini kaybetti.

Çin Halk Bankası, bundan birkaç gün önce yasa dışı yollarla döviz bazlı marjin ticaret imkanı sunan kuruluşlar hakkında da bir uyarıda bulunmuştu. Merkez bankası vatandaşlardan böyle kuruluşlarla karşılaşmaları durumunda yetkililerle iletişime geçmelerini istiyor. Banka ayrıca döviz bazlı marjin ticaret yapmanın epey riskli olduğu ve bu tarz işlemler yapacak yatırımcıların olabildiğince temkinli olmaları gerektiği yönünde uyarıda bulundu.

Çin’in Merkez Bankası Kripto Paralarla İlgili Yeni Bir Uyarı Metni Yayınladı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çin’in Merkez Bankası Kripto Paralarla İlgili Yeni Bir Uyarı Metni Yayınladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum Nasıl Satın Alınır? 4 Adımda ETH Satın Alma Rehberi Sıcak Haber: 8 Yıldır Vergi Ödemediğini İtiraf Eden Bitcoin Maksimalisti McAfee ABD’den Kaçtı! Cardano %10,01 Geriledi Ripple’dan Valor İddialarına Cevap: Çok Komikmiş Kripto piyasaları kan kaybetmeye devam ediyor.. Bir başka düşüş dalgası daha piyasaları vurdu! 2020’de Bitcoin’in Enflasyon Oranı %1,84’e Düşecek ve İşin Rengi Değişecek!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır