Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dünyanın En Büyük Elmas Üreticisi Blockchain’i Test Etmeye Başladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dünyanın En Büyük Elmas Üreticisi Blockchain’i Test Etmeye Başladı
Dünyanın En Büyük Elmas Üreticisi Blockchain’i Test Etmeye BaşladıDünyanın en büyük elmas madencilerinden biri olarak gösterilen Rusya merkezli Alrosa, yeni bir Blockchain projesine katıldığını duyurdu. Yine Alrosa gibi elmas sektöründe faaliyet gösteren De Beers, bundan bir süre önce ‘Tracr’ adlı bir Blockchain platformu oluşturmuştu. Alrosa da artık bu platformda rol alacak.

Elmas Üreticisinden Blockchain Hamlesi

Kırat bakımından bakıldığı zaman Alrosa dünyanın en büyük ham elmas üreticisi olarak gösteriliyor. Alrosa ve De Beers adlı iki şirket, toplam elmas arzının neredeyse yüzde 50’sini sağlıyorlar.

Şirket, bu yılın üçüncü çeyreğinde geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 12’lik bir performans artışı gösterdi ve 949 milyon dolar değerinde satış yaptı. Bu sayı epey ilginç çünkü şirketin bu dönemde kırat bazından sattığı elmas miktarı, eskisine kıyasla daha az.

De Beers tarafından geliştirilen Tracr adlı Blockchain platformu, elmas sektöründeki şeffaflığı arttırmak ve müşterilere daha üst düzey bir güvenlik sağlamak için tasarlandı.

Üretilen her bir elmas için dijital bir sertifika hazırlanıyor ve bu sertifikada o elmasa ait bazı özel bilgiler yer alıyor. Bu veriler Blockchain içerisinde saklanıyor ki bu da söz konusu bilgilerin oldukça güvenli kalmasını sağlıyor. Böylece elmas satın almak isteyen kişiler, aldıkları elmasın doğal olup olmadığını kolaylıkla kontrol edebiliyorlar.

Alrosa CEO’su Sergey Ivanov, şirketin attığı bu yeni adım hakkında Mining Weekly‘ye konuştu ve bazı yorumlarda bulundu. Ivanov, Alrosa’nın bu Blockchain projesine dahil olmasının sektördeki herkes için faydalı olacağını belirtti.

Dünyanın En Büyük Elmas Üreticisi Blockchain’i Test Etmeye Başladı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dünyanın En Büyük Elmas Üreticisi Blockchain’i Test Etmeye Başladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

5 yıl içinde Bitcoin ve kripto piyasası hacmi ne olacak? Ethereum (ETH) fiyatı için yön neresi? Teknik analistler cevaplıyor İlginç veri… Düşüşe rağmen Bitcoin’deki konumlar artıyor Dünyada İlk Kez Lightning Network ile Bitcoin ATM’si İşlemi Yapıldı Cobra Hız Kesmeden Devam Ediyor: Bitcoin Cash Bitcoin Değil, Alakasız bir Alt Koindir! Bitcoin 0,65% artışla 10.728,7 seviyesinin üzerine çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır