Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin 4.000 Dolar Aşağısına Geriledi – Sebep Çin ve ABD’nin Yeni Gelişmesi Mi?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin 4.000 Dolar Aşağısına Geriledi – Sebep Çin ve ABD’nin Yeni Gelişmesi Mi?
Bitcoin 4.000 Dolar Aşağısına Geriledi – Sebep Çin ve ABD’nin Yeni Gelişmesi Mi?

2/2


2/2


Lider kripto para birimi Bitcoin, Kasım ayında yaşadığı düşüşün ve ayıların etkisinden hala kurtulabilmiş değil. Kasım ayının başlangıcında 6.500 dolar civarında gezinen BTC, Bitcoin Cash hard fork’u ile tetiklenen ve SEC gibi diğer etmenlerle daha da güçlenen ayı piyasası yüzünden, 3.600 dolara kadar gerilemiş ancak Aralık ayına 4.000 dolar üzerinde giriş yapmayı başarmıştı.

Basın saatine göre ise piyasa tekrardan tamamen kızıla boyanmış durumda ve piyasanın düşüşe geçtiği zamanlarda nispeten yükselen stabil koinler bile düşüş yaşamakta. Bitcoin %6.51’lik düşüş ile CoinMarketCap üzerinde 3.889 dolardan el değiştirirken, piyasa hacmi açısından top 10 arasında yer alan kripto para birimlerinin en büyük kaybedeni, %10.36’lık düşüş ile EOS oldu.

Düşüşün Sebebi ABD ve Çin Mi?
Bitcoin belirli bir süre 4.200 dolar bandından çıkmayı denemiş olsa da, bunu bir türlü gerçekleştiremedi ve şimdi de düşüşe geçti. Geçmişteki fiyat hareketlerinde dolar endeksi ile ters orantıya sahip olduğu gözüken Bitcoin, bugün duyurulan Çin ve ABD anlaşmasından da etkinlenmiş olabilir. Trump dün gece kendi Twitter hesabından attığı bir mesajda, ”Çin, ABD’den Çin’e giden otomobiller üzerindeki gümrük vergilerini azaltmayı ve kaldırmayı kabul etti. Şu anda bu gümrük vergisi %40” ifadesini kullanmıştı.

Söz konusu haber sonrası yükselişe geçen dolar endeksinin, ters orantılı olduğu Bitcoin’i etkisi altına almış olması muhtemel. Bunun yanı sıra geçtiğimiz Kasım ayında açıklama yapan bir çok uzman da, Bitcoin’in, 2.000 dolara kadar düşebileceğinin sinyallerini vermişti.


İlgili haber:
Bitcoin İçin 5.000 Doları Tahmin Eden Tone Vays: Ayı Piyasası 2019 Yazına Kadar Sürebilir

Bitcoin 4.000 Dolar Aşağısına Geriledi – Sebep Çin ve ABD’nin Yeni Gelişmesi Mi? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin 4.000 Dolar Aşağısına Geriledi – Sebep Çin ve ABD’nin Yeni Gelişmesi Mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’de Ani Sıçrama! Önemli Direnç Seviyesi Aşıldı Opera Touch! dApps ve Kripto Para Cüzdanı Bulunan Tarayıcı Tanıtıldı Bitcoin’de düzeltme iki sebepten dolayı yaşanabilir Kurucusu Açıkladı: Litecoin’de Son Durum Ne? Bloomberg’in Son Bitcoin Fiyat Öngörüsü, Ripple (XRP), Ethereum, Tron, Stellar, EOS ve Kripto Para Dünyasına Dair Son Dakika Haberleri Japonya: Bitcoin’e Dijital Para Demek Doğru Değil

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır