Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Nasıl Üretilir ?Kolay Üretilebilen Coinler | Bulut Madencilik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ana Sayfa » BİTCOİN » Bitcoin Nasıl Üretilir ?Kolay Üretilebilen Coinler | Bulut Madencilik Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Bitcoin Nasıl Üretilir ?Kolay Üretilebilen Coinler | Bulut Madencilik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Değerli okurumuz teknoloji hakkında bilgili olmadığımız varsayıp sizlere bitcoin nasıl üretilir. coin madenciliği nedir? Bu kazıma nasıl yapılıyor. Kendi bilgisayarımda dijital para üretebilir miyim vb sorularınızın cevabını bulmak için burada olduğunuz biliyorum. İşte sizlere bitcoin ve altcoinlerin madenciği hakkında bilinmesi gerekenlerin en özet hali..

Aslında sizlerin bu yazıyı okumanıza sebeb olan şuan çok konuşulan bitcoinin değerini katlaması diyebiliriz. Gerçekci olmak gerekirse bitcoinin değeri çok aşağılarda iken hiç kimse bilmiyor konuşmuyordur.
Ancak bitcoin ile zengin olan genç milyonerler oluşunca hepimiz “bende bitcoin nasıl üretebilirim , bitcoinden nasıl zengin olurum” diye kendimize sorduğumuz soruları arama motrlarına sormaya başladık. Aslında madencilik dedikleri ve bloschain teknolojisinin getirdiği bu olay ilk yazılımını yazan Satoshi Nakamoto nun bulduğu bir yazılımdan ibaret. Sakına işlemin basit olduğu anlamı çıkmasın bu cümleden .Şuan dünyanın en zengini diyebileceğimiz Satoshi Nakamoto bulduğu bu olay çok derin bilgiler istemektedir. Coin madenciliğinin rahat anlaşılması için ben bu şekilde ifade ediyorum.

Öncelikle sizlere bitcoin madenciliğinin terimsel ifadesini kısaca yazayım ama bence burayı hiç okumayın çünkü kafa karıştırmaktan ve “vaoooov” benim kafa bunu anlamaz dedirtmekten başka bi işe yaramaz.
Cloud Mining dediğimiz sistemin prensibi mining yapabilmenize olanak tanıyan asic miner denilen ekipmanlarla donatılmış sunucular üzerinden yatırdığınız ücret oranında pay alarak kripto para kazanma işlemidir. Kontrat yaptığınız farmların bilgisayarları datacenter ortamında sürekli açık olduğundan sürekli mining yapmakta ve bunun sonucunda da siz oturduğunuz yerden bu farmın kârına ortak olmaktasınız.

ne anladık boşverin gitsin. Size aslında şunu anlatmak istiyorum.
Satoshi Nakamoto dünyanın bu kadar dijital ortama geçmesinin ardından ve bankarında sanal paralarla işlem yapmasının ardından ben dijital ortamda bir maden nasıl elde ederim sorusunun cevabını icat etmiştir. İlkel çağlardan bu günümüze kadar insanlar alım satım da her zaman bir araç kullanmayı başarmıştır. Kimi değerli taşlar kimi madenler kimi altınlar kullanmış dekren banknot sistemi rel (elle tutulan) araçların sonuncusu olmuştur. kağıt banknotların bilgisayarlar üzerinde doğrudan kullanılamayacağını fark eden tekonoji devleri bunun yerine sanal paralar icat etmiştir. Ancak bu sanal paralarda kişilerin hesaplarındaki banknotların miktarını temsil ettiği için aslında gerçekte bir para değildi. İşte tam bu noktada Satoshi Nakamoto demişki “ben dijital ortamda tıpkı bir mp3 gibi flash bellege alınabilen ve bankalar ,aracılar olmadan da kendi evimde saklayabileceğim bir maden üretmeliyim tıpkı altın gibi” . Evet baktığımızda bulut madenciliğ yapmak toprak altında altın aramak gibi birşey. Senin yerine bilgisayarın maden arıyor , aradığını buluyor ve cüzdanına koyuyor. Bu kadar basit. peki bu maden nerede. Tabiki sanal ortamda.

İşte Satoshi Nakamoto un bulduğu bu yazılım maden havuzuna bağlanan bilgisayarlara aradığınız şey bu ve bundan burda toplamda 23000000 adet var . Ve bulması o kadar kolay değil tıpkı altın gibi. Bilgisayarınız bulsun cüzdanına koysun diyor. Mantiği bunun üzerine kurulu olan bulut madenciliği aslından bankalardaki paralardan daha güvenli. Tek sorun bunu insaların kullanmasıydı ki bu sorun çoktan aşılmış durumda. Şuan birçok büyük iş adamları, internet alış verişleri yapan kişi ya da kurumlar bitcoin ile alım satımlara başladı bile. Dubai de kurulan dünyanın en büyük iş merkezlerinden biri olacak işhanı sadece bitcoin üzerinden satılacak. Bunun gibi birçok gerçek. Artık bitcoin güvenilir dedik ama çok geç dedik:)

GEÇTE OLSA NASIL ÜRETİRİM derseniz eğer üretemessiniz demek daha doğru olur. Çünkü şuan havuzda bulunan bitcoinler çok daha zor bulunmakta olduğu için ciddi makinalar gerekmektedir. Bu makinalar özel olarak bitcoin kazmak için üretilmetedir. Ama üretiyor olsaydık ne yapacaktık derseniz çok basit.

Bilgisayarınıza bitcoin havuzuna bağlanmak için gerekli olan programı indirip, e cüzdan tanımlayarak  havuza bağlanıp üreti yapacaktık.Bilgisyarınızın özelliklerinin yüksek olması bitcoin kazma işlemlerini kolaylaştıracaktı. Ancak Bitcoin nasıl üretebilirim, bitcoin nasıl kazabilirim, bitcoin madenciliği nasıl yapılır sorularınız cevapları olsada , bunu başarmak artık hiçte kolay değil. Hem ciddi bir bütçe isterken hemde ciddi bir odaklanma isteyen bir üretim durumuna dönüşmüş durumda. Ama eksenizimi biraz değiştirim kripto para nasıl iretebilirim, kişisel bilgisayarımdan üretebilecğeim coinler, kendi bilgisayarımdan nasıl bulut madencilik yaparım derseniz, güzel seçenekler ile karşılacaksınız.

Bulut madencilikte coin üretmek aslında bilgisayarınızın üretimini yani kazımını yapacağınız dijital paranın havuzuna bağlanmasından ibaret. Bunu yapabileceğini z ve ilerde değerlenecek bir çok coin bulunmakta. Sizlere bir sonraki yazımızdaüretimi kolay coinler hakkında bilgi vermek için makale yayınlayacağınız. Yayınlayacağımız makalede coin nasıl üretebilirim, altcoinlerden hangi coin üretmek daha kolaydır, kendi bilgisayarınızdan coin üretme yöntemleri gibi bir çok konu başlığının açıklaması ve sorularınızın cevapları bulunacaktır. Esenle kalın.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Nasıl Üretilir ?Kolay Üretilebilen Coinler | Bulut Madencilik Hakkında Bilinmesi Gerekenler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum Kurucu Ortağı Tarafından Hazırlanan Blockchain Belgeseli, New York’ta Seyircilerle Buluştu! 4 Ekim 2019 Günlük Kripto Para Analizi Binance SEC onaylı Blockstack STX tokeni listeleme kararı aldı 11 Mart Bitcoin analizi: BTC 6 bin 500 dolara düşebilir! Beam Coin (BEAM) Nedir? Yatırımcılar, volatilite beklerken Bitcoin fiyatı, 10.000 dolara takılı kalmış durumda

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır