Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dublin’in Tramvay Sisteminin İnternet Sitesini Hackleyen Siber Suçlular, Bitcoin Fidyesi Talep Ediyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dublin’in Tramvay Sisteminin İnternet Sitesini Hackleyen Siber Suçlular, Bitcoin Fidyesi Talep Ediyor!
Dublin’in Tramvay Sisteminin İnternet Sitesini Hackleyen Siber Suçlular, Bitcoin Fidyesi Talep Ediyor!Irish Examiner haber kaynağının aktardığı bir gelişmeye göre, İrlanda’nın başkenti Dublin’in tramvay sisteminden sorumlu Luas şirketinin internet sayfası, hacklendikten sonra hizmet vermeyi durdurmak zorunda kaldı.

İlk hacklenmesinden beri yaklaşık 6 saattir erişim sağlanamayan Luas’ın internet sitesi, yaklaşık üç saat önce hackerların belirlediği bir mesajı göstermekteydi ancak şimdi girildiğinde sitede sunucu tabanlı bir arıza olduğu mesajı ziyaretçileri karşılamakta.

Kimliği belirlenemeyen siber suçlular, beş gün içerisinde 1 Bitcoin ödemesi almayı, aksi taktirde elde ettikleri özel verileri yayınlayacaklarını iddia etmekteler. Hackerlar, yayınladıkları mesajda daha önce site yetkilileri ile iletişime geçtiklerini ancak yetkililerin kendilerini dikkate almadığını da belirtmekte:

”Hacklendiniz. Bir süre önce size ciddi güvenlik açıklarınız olduğunu söylemiştim ancak siz cevap vermediniz. Bir daha birisi sizinle konuştuğunda, cevapla tuşuna basın. 5 gün içerisinde 1 Bitcoin ödemeniz lazım yoksa bütün verileri yayınlarım ve kullanıcılarınıza bunları mail ile atarım.”

Söz konusu mesajın sonunda da hackerın fidyeyi talep ettiği Bitcoin adresi yer almaktaydı.

Söz konusu haber Luas tarafından da doğrulandı ve konu hakkında çalışmaların devam ettiği bilgisi verildi.

Dublin’in Tramvay Sisteminin İnternet Sitesini Hackleyen Siber Suçlular, Bitcoin Fidyesi Talep Ediyor! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dublin’in Tramvay Sisteminin İnternet Sitesini Hackleyen Siber Suçlular, Bitcoin Fidyesi Talep Ediyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İsviçre’nin Bitcoin ETF işlem hacmi Altın ve diğer yatırım araçlarını geride bıraktı Binance Kripto Para Borsası Beş Kripto Parayı Delist Edeceğini Duyurdu! Bitcoin’de ücretler ve bekleyen işlemler katlanarak tırmandı Almeela KZE kendi blok zinciri için çalışmalara başladı Dikkat! 1’i Türkçe, 25 Google Play Uygulaması ‘CryptoJacking’ Uygulamasına Devam Etmekte! Bitcoin’i Yerden Yere Vuran Jordan Belfort’un Şirketine El Konuldu!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır