Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dubai Emniyet Amiri: Dijital Para Birimi, Zorluklara Rağmen ”Çok Yakında” Nakit Paranın ”Yerini Alacak”

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dubai Emniyet Amiri: Dijital Para Birimi, Zorluklara Rağmen ”Çok Yakında” Nakit Paranın ”Yerini Alacak”
Dubai Emniyet Amiri: Dijital Para Birimi, Zorluklara Rağmen ”Çok Yakında” Nakit Paranın ”Yerini Alacak”16 Eylül tarihinde yayınlanan Khaleej Times kaynaklı habere göre, Dubai kolluk kuvvetlerinde emniyet amiri olarak görev yapan bir yetkili, kripto para birimlerinin ”çok yakında” nakit paranın yerini alacağını düşünüyor.

Gitmekte olduğu bir panel esnasında konuşan Dhahi Khalfan Tamim, kripto para birimlerinin daha fazla kişi tarafından kabul edilmesinin önündeki engeller olarak, halkın bunları bilmemesini ve yetersiz suç önleme taktiklerini öne sürdü.

Tamim’in Times kaynağında çıkan ifadeleri ise şu şekilde:

”Kaynağı ve takip sistemi bilinmezliğini korudukça, dijital para birimlerine olan inanç her zaman sorgulanacaktır.”

Dubai özellikle son zamanlarda blockchain ve kripto para alanında yaptığı yeniliklerle adından sıkça söz ettirmekte. Ülkenin üst düzey yetkilileri tarafından başlatılan Blockchain Stratejik Projesi, Birleşik Arap Emirliklerini bir çok Orta Doğu ülkesinin önüne geçirdi.

Panel esnasında Tamim’in kripto para birimlerine olan coşkusunu paylaşan başka üst düzey yetkililer de vardı. Panelden çıkan ortak ana fikirlerden birisi ise, Birleşik Arap Emirliklerinin, ”blockchain teknolojisi kullanan bir dijital Birleşik Arap Emirlikleri kripto para birimi” çıkarması yönündeydi.

Bir kaç önemli isim ise nispeten daha ihtiyatlı ifadelerde bulundu. Dijital akıllı hizmetler sağlayıcısı Dubai SmartWorld‘ün başkanı Dr Saeed Al Dhaheri, hala dengesiz olan endüstri için en iyi şeyin düzenlemeler ve denetimler olduğunu vurguladı.

”Her bir başarılı dijital işlem için, başarısız olmuş beş para birimi vardır.”

Dubai Emniyet Amiri: Dijital Para Birimi, Zorluklara Rağmen ”Çok Yakında” Nakit Paranın ”Yerini Alacak” isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dubai Emniyet Amiri: Dijital Para Birimi, Zorluklara Rağmen ”Çok Yakında” Nakit Paranın ”Yerini Alacak” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

DocuSign Kullanıcıları İmzaları Onaylamak İçin Ethereum Blockchain’ini Kullanabilecekler Dünyada Yeni Risk Olarak Kripto Paralar 1. Sırada Gösteriliyor 2020 Yılında Fransa’da 25.000 Büyük Mağaza Bitcoin İle Ödeme Kabul Edecek Ünlü Bitcoin Boğasından Çarpıcı İddia: Libra Doğmadan Ölecek Marshall Adaları’nın Ulusal Kripto Para Projesi Devam Ediyor BTC ve ETH, Ripple’ı Güçlendiriyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır