Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

DTCC Yöneticisi: Blockchain, Finans Endüstrisi İçin ”Sistematik Bir Risk”

Ana Sayfa » GÜNCEL » DTCC Yöneticisi: Blockchain, Finans Endüstrisi İçin ”Sistematik Bir Risk”
DTCC Yöneticisi: Blockchain, Finans Endüstrisi İçin ”Sistematik Bir Risk”New York tabanlı The Depository Trust & Clearing Corporation veya kısaca DTCC, 2013 yılından bu yana her yıl küresel finansal sistemin istikrarı ve yıl içerisinde ne durumda olduğu hakkında yıllık rapor yayınlaması ile tanınan bir kurum. DTCC tarafından bu yıl hazırlanan rapor, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yanı sıra, blockchain hakkında da önemli açıklamalar içermekte.

DTCC’nin SCO’su Stephen Scharf, bu yılın raporu içerisinde söz konusu teknolojiler için şunları belirtti:

”Finansal teknolojilerin (fintech), sistematik risk üzerindeki etkisi hakkındaki endişenin artması, fintech girişimleri ile ilgili risklerin ve ödüllerin değerlendirilmesi ve potansiyel risklerin ele alınması gerektiğini göstermektedir. DTCC, fintech yeniliklerinin ticari işlemlerle ilgili masrafları ve bunlarla ilgili riskleri azaltmasını sahiplenmekte ve kabul etmektedir. Ancak, endüstri blockchain, yapay zeka ve bulut çözümleri gibi fintech yeniliklerini kabul etmeye ve kullanmaya başladıkça, bu yeniliklerin mevcut finansal piyasanın güvenliğini ve güvenilirliğini tehlikeye atmayacağından emin olmamız gerekiyor. ”

Söz konusu rapor blockchain teknolojisinin, yukarıda belirtilen risklerin tam aksini yapıp finansal sektöre yardımcı olabileceğini ele almasa da, şimdiden küresel büyük isimlerin blockchain teknolojisini kullanmaya başlaması ve bunu geliştirmesi, en büyük kanıt olarak gösterilebilir. Geleneksel finans sisteminin kurumları genellikle kripto paralara düşman, blockchain’e dost bir yaklaşıma sahip olsa da, görünüşe göre DTCC  blockchain teknolojisi konusunda da şüphelere sahip ve bunun finansal sistemin istikrarını bozabilme potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor.

DTCC Yöneticisi: Blockchain, Finans Endüstrisi İçin ”Sistematik Bir Risk” isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

DTCC Yöneticisi: Blockchain, Finans Endüstrisi İçin ”Sistematik Bir Risk” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum Classic Saldırıları 1.1 Milyon Dolar Kayıp Yaşattı! 5 Aralık Ethereum fiyat analizi: ETH 110 doların altına sarktı Max Keiser: Dünyada Yolsuzluğun En Fazla Döndüğü Kurum Olan JP Morgan’ın, Bitcoin Hakkında Söyledikleri Önemli Değil Kripto Para Piyasaları ve Bitcoin’de Son Durum Coinbase’nin Ünlü İsmi Borsadan Ayrılıyor! Bitcoin Vadelileri İçin Konulan 70 Milyon Dolarlık Sermaye Limiti, Tartışmalara Neden Oldu!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır