Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dolandırıcılıklarına Bitcoin’i De Aracı Eden Tosuncuk Interpol’un “En Çok Arananlar” Listesinde

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dolandırıcılıklarına Bitcoin’i De Aracı Eden Tosuncuk Interpol’un “En Çok Arananlar” Listesinde
Dolandırıcılıklarına Bitcoin’i De Aracı Eden Tosuncuk Interpol’un “En Çok Arananlar” Listesinde

3/3


2/3

Yakın zamanda Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşen ve şu ana kadar da hiç gündemden düşmeyen, hem mağdur sayısı hem de toplanılan rakamın büyüklüğü bakımından son yılların en büyük dolandırıcılık hadisesinin baş mimarı “Tosuncuk” lakaplı Mehmet Aydın’la ilgili son dakika gelişmeleri kamuoyunu meşgul etmeye devam ediyor. Son dakika gelişmesine göre dolandırıcılıklarına Bitcoin’i de aracı eden ve yatırımcıları Bitcoin madenciliği yapıyoruz diyerek kandıran Tosuncuk artık İnterpol’ün en çok arananlar listesinde.


Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yılın bahar aylarında çiftlik bank balonu patlamış ve bunun neticesinde ortaya çıkan dolandırıcılığın astronomik rakamlara ulaştığı belirtilmişti. Piyasadan yaklaşık 1 Milyar gibi büyük bir rakam toplayan Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın’ın kurduğu Çiftlik Bank’a üye olan kişi sayısının yaklaşık 132 bini aktif olmak üzere 500 bin kişiye ulaştığı ve bu kişilerin yüksek kar vaadiyle kandırıldığı belirtilmişti.

Olay patlak verdiği günden sonra yurt dışına kaçan Mehmet Aydın’ın lüks yaşamına kaldığı yerden devam ettiği belirtiliyor.


Yurt dışına çıktığı günden beri kendisinden haber alınamayan Tosuncuk için zorlu günler asıl şimdi başlıyor. Zira artık İnterpol’un nefesini ensesinde hissedecek gibi duruyor.


İnterpol’ün listesinde sadece Mehmet Aydın yer almıyor. Listeye kardeşi Fatih Aydın’da girmiş durumda.

İnterpol’ün internet sitesinde yer alan açıklamaya göre Aydın 27 yaşında. Türk hükümetinin talebi doğrultusunda özellikle internet veri sistemleri, bankacılık faaliyetleri ve yasal borç veren kurumlar kanalıyla hırsızlık yapmakla suçlanıyor. Suçlamalar sadece bununla da sınırlı değil. Şirket yöneticisi olarak hırsızlık yapmak, organizasyonu suç işleme amacıyla kurmak, vergi kaçırmak ve kara para aklamak gibi suçlarda yine İnterpol’ün internet sitesinde yer alıyor.

Olayın üzerinden yaklaşık bir yıllık zaman dilimi geçmesine rağmen yakalanamayan Tosuncuk’un İnterpol marifetiyle yakalanıp yakalanamayacağını ve Yargı önünde hesap verip veremeyeceğini bekleyip göreceğiz.

Tosuncuk

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Dolandırıcılıklarına Bitcoin’i De Aracı Eden Tosuncuk Interpol’un “En Çok Arananlar” Listesinde appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dolandırıcılıklarına Bitcoin’i De Aracı Eden Tosuncuk Interpol’un “En Çok Arananlar” Listesinde - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

FOMO Neden Başarısız Oluyor? Altcoinler Ayı Piyasasından Ne Zaman Çıkar? Bitcoin Fiyatı 7 Bin 300 Dolara Kadar Geriledi Bugün Bitcoin için en büyük ‘vade sonu’ günü olacak Piyasa Analizi: Bitcoin (BTC) Hafif Düşerken, IOTA (MIOTA) ve Zcash (ZEC) %10’dan Fazla Yükseldi Bahreyn Üniversitesi Blockchain Tabanlı Diploma Verecek! Bugün bir gündeki en büyük kripto para transferlerinden biri gerçekleşecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır