Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD’nin CFTC Başkanı: ‘Kripto Paralara Zamanında İnternet’e Yaklaşıldığı Gibi Yaklaşılmalı’

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD’nin CFTC Başkanı: ‘Kripto Paralara Zamanında İnternet’e Yaklaşıldığı Gibi Yaklaşılmalı’
ABD’nin CFTC Başkanı: ‘Kripto Paralara Zamanında İnternet’e Yaklaşıldığı Gibi Yaklaşılmalı’

© Reuters.  © Reuters.

ABD’deki Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (CFTC) başkanı olan J. Christopher Giancarlo, geçtiğimiz gün Singapur’da bir röportaj verdi ve kripto para düzenlemeleri hakkında konuştu.

Giancarlo, ABD’deki düzenleyicilerin zamanında İnternet’e yönelik ılımlı düzenlemeler getirdiklerini ve İnternet’in bu sayede çok daha rahat bir şekilde büyüyebildiğini, gelişebildiğini belirtti. Giancarlo’ya göre düzenleyicilerin kripto paralara yönelik de aynı tavrı sergilemeleri gerekiyor ve kripto paralardan ancak bu şekilde tam anlamıyla verim alınabilir:

“Kripto paralara ve bu yeni dijital devrimle bağlantısı olan her şeye tıpkı İnternet’e davranıldığı gibi davranılması gerektiğini savunuyorum.”

Giancarlo’ya göre kripto para piyasasındaki yasa dışı faaliyetleri temizlemek ile kripto para piyasasını genel olarak düzenlemek arasında gayet belirgin bir fark var. Giancarlo, yasa dışı faaliyetlerin kısa vadede temizlenebileceğini, sektörü düzenlemek için ise uzun vadeli bir plan gerektiğini düşünüyor:

“Dolandırıcılık ve manipülasyon gibi konulara karşı katı davranmalıyız. Ama konu politika belirlemek olduğu zaman bence ağır ve bilinçli bir şekilde hareket etmeliyiz.”

Günümüz kripto para dünyasındaki bazı kişiler ABD’nin kripto para düzenlemeleri konusunda Japonya ve Güney Kore gibi ülkelere kıyasla epey geride kaldığını düşünüyorlar. Giancarlo, ABD’nin bu alanda yavaş hareket ettiğine dair söylenen şeyler hakkında da konuştu ve CFTC’nin Bitcoin bazlı vadeli işlemlere onay veren ilk kurum olduğunu hatırlattı.

ABD’deki yetkililerin kripto para düzenlemeleri konusunda en çok zorluk yaşadıkları şeylerden biri kripto paraları kapsayan bir tanım oluşturmak. ABD Kongresi’nde bu yazın başlarında bir oturum gerçekleşmişti ve oturuma katılan yetkililer kripto paraların mevcut yasal çerçevelere tam anlamıyla uyum sağlamadıklarını belirtmişlerdi.

ABD’nin CFTC Başkanı: ‘Kripto Paralara Zamanında İnternet’e Yaklaşıldığı Gibi Yaklaşılmalı’ isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD’nin CFTC Başkanı: ‘Kripto Paralara Zamanında İnternet’e Yaklaşıldığı Gibi Yaklaşılmalı’ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Finans dApp’lerinin Büyük Kısmı Ethereum Tabanlı Bu da oldu… Çocuk kaçıranlar fidye olarak Bitcoin istedi XRP ile Bahşiş Verme Yöntemi, Yakında Amazon’da Kullanılmaya Başlanabilir Bitcoin 0,89% artışla 10.831,5 seviyesinin üzerine çıktı Bitcoin IRA, Kurumlar İçin ‘Anahtar Teslim’ Bitcoin Emeklilik Fonu Sistemi Sunuyor Binance CEO’su Amazon’un Kendi Kripto Parasını Piyasaya Süreceğini Öngörüyor, Bitcoin, Ripple ve XRP, Ethereum, Tron, IOTA, Cardano ve Kripto Para Dünyasına Dair Son Dakika Haberler

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır