Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dikkat çekici rapor: Bitcoin düşerken blockchain yükseliyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dikkat çekici rapor: Bitcoin düşerken blockchain yükseliyor!
Dikkat çekici rapor: Bitcoin düşerken blockchain yükseliyor!

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin düşerken blockchain teknolojisine olan ilgi her geçen gün artıyor. Blockchain teknolojisi, geçen yıl boyunca bazı büyük iniş ve çıkışlar gösterdi.

Bitcoin düşerken blockchain yükseliyorGeçtiğimiz yıl fiyatlar en yüksek seviyelere çıkarken, Bitcoin fiyatı şimdiye kadarki en düşük seviyeye 5,165 $’a geriledi. Bu fiyat, 18 Ekim 2017’den bu yana en düşük fiyat.

Birçok yatırımcı, kripto pazarına özellikle öngörülemeyen fiyat dalgalanmaları nedeniyle yatırım yapmak konusunda ihtiyatlı davranıyorlar. Gelecek görülemiyor ve yarının ne getireceğinden emin değilsiniz.

Ama hala blockchain teknolojisini sürekli olarak duyuyoruz ve gelecekte de duymaya devam edeceğiz. Bunun nedeni, blockchain teknolojisinin herhangi bir yere gitmeyi planlamamasıdır.

Büyük şirketler blockchain teknolojisine geçiyorGeçtiğimiz birkaç ay içinde, büyük şirketlerin ve VC fonlarının, blockchain teknolojisine geçtikleri ve bu teknolojiye yatırım yaptıkları görüldü. Bu şirketler müşterilerine blockchain teknolojisi ile güvenlik, şeffaflık ve verimlilik sunma vaatlerinde bulunuyorlar.

Gerçekten de, uzmanlar Fortune’ın 2019 için en iyi yatırım tavsiyeleri listesine, robotik ve Al teknolojisi ile birlikte blockchain teknolojisini de dahil ediyorlar. Facebook (NASDAQ:FB), Google (NASDAQ:GOOGL), IBM (NYSE:IBM) ve Microsoft‘un da dahil olduğu büyük kurumsal isimler, blockchain teknolojisi ile ilgili araştırmalara ve deneyimlere açık olmuştur.

Blockchain ile ilgili ürün ve hizmetler için küresel pazar zaten 700 milyon dolar değerine ulaştı ve yükselmeye devam edecek. 2024 yılına kadar bu pazarın, 60 milyar doları aşması bekleniyor. Dolayısıyla, bu şirketlerin yeni teknolojik dev tarafından tehdit edildikleri için oyuna katılıp katılmayacakları ya da küresel işlem hızı ve ödeme işlemleri gibi çeşitli konular için gerçekten kullanmak istedikleri için, blockchain dünyasına girişleri göz ardı edilemez.

Geçtiğimiz hafta SEC, sektördeki suistimallere ve dolandırıcılığa karşı sıkı önlemler aldığını duyurarak şirketlere yatırım yapacakları blockchain şirketlerinin meşruiyeti hakkında güvence verdi.

Kısa bir süre önce, bir blockchain kuruluşu, Sequoia (Çin) gibi girişimlerden fon aldı. AERGO, yüksek ölçekli bir hibrid blockchain olarak sermayesini 30 milyon dolara arttırdı. Şirket, Samsung (KS:005930) gibi devlerle desteklenen Kore’nin en büyük blockchain sağlayıcılarından biri olan Blocko tarafından kuruldu.

Blocko ayrıca, kurumsal şirketler için bir belge yönetim sistemi oluşturmak için başka bir dev Hyundai ile işbirliği yapıyor. Bu günlerde Air France-KLM, Air Canada, Lufthansa ve Air New Zealand gibi büyük şirketler, blockchain şirketi Winding Tree ile ortaklık yapıyor.

Birçok blockchain şirketi, modern ve geleneksel yöntemler arasında köprü oluşturarak, büyük şirketleri blockchain oyun alanında oynamaya davet ediyor. Blockchain teknolojisinin kalmak için burada olduğundan hiç şüphemiz yok. Fakat bu teknolojinin benimsemesinin ne kadar hızlı olacağı tam olarak bilinmiyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dikkat çekici rapor: Bitcoin düşerken blockchain yükseliyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İki yeni kripto fonu geliyor: Bakın hangi kripto paraları içeriyor Bitcoin’i yeniden icat etmek işe yaramıyor: Peki kripto para piyasası yeniden canlanmak  için neye ihtiyaç duyuyor? Kripto Para Hırsızları Bu Sefer Şaşırttı – Fırından Bitcoin ATM’si Çaldılar! VeChain Fiyatı Dev Anlaşma Duyurusu İle Yükseliş Trendine Girdi ”Tercih Edilebilecek En İyi Kripto Para EOS!” UCLA Profesörüne Göre Bitcoin ve Kripto Paralar 2019’da Daha da Kötüye Gidecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır