Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dikkat! Bitcoin’in Ağ Tıkanıklığı Kritik Seviyelere Ulaştı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dikkat! Bitcoin’in Ağ Tıkanıklığı Kritik Seviyelere Ulaştı
Dikkat! Bitcoin’in Ağ Tıkanıklığı Kritik Seviyelere UlaştıBir çok kişi ayı piyasası ve boğaların gelişi ile ilgilenirken, Bitcoin ağındaki blokların %95 oranında tıkandığını fark etmedi. Bitcoin ağ tıkanıklığı Ekim ayı içerisinde %95 gibi çok kritik seviyelere geldi ancak işlem ücretlerine etki etmedi. İşlem ücretleri hala 0.1 dolar seviyelerinde geziniyor ve bu ağ için çok iyi bir haber.

Kripto para analisti Willy Woo iki farklı tıkanıklık senaryosunda yaşanan işlem ücreti kıyaslamasını bir grafik ile açıkladı. Kıyaslamaya giren ilk senaryo 2017 yılında Bitcoin ağ tıkanıklığının %85 civarına geldiği ve işlem ücretlerinin 25 dolar gibi inanılmaz rakamlara çıktığı dönemden. İkinci senaryo ise içerisinde bulunduğumuz 2018 Ekim ayından ve ortalama işlem ücreti 0.10 dolar seviyelerinde. İşlem ücretinin tüm zamanların en yüksek tıkanıklık seviyesine rağmen bu seviyede kalması ise gerçek anlamda şaşırtıcı.

BTC ağının tıkanıklık seviyesine gelmesi aslında hem iyi hem de kötüye işaret. Her bir blok 1 mb gibi küçük boyutuna rağmen ortalama olarak 500 işlem yapabilmekte. BTC hacmi arttıkça, BTC ağı tıkanmakta ve BTC işlemleri de yavaşlamakta. Tıkanıklık ve fazla işlem sayısı da işlemlerin madenciler tarafından onaylanması için daha fazla işlem ücretine tabi tutulmakta. 2017 yılında işlem ücretlerinin tavan yapmasının sebebi de aslında boğanın gelmesi ve BTC fiyatlarının uçmasıydı.

Ağın tüm zamanların en yüksek tıkanıklık seviyesine ulaşmasına rağmen işlem ücretinin bu kadar uygun kalmasının sebepleri arasında ise Lightning Network ve SegWit protokolü gösteriliyor.

Dikkat! Bitcoin’in Ağ Tıkanıklığı Kritik Seviyelere Ulaştı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dikkat! Bitcoin’in Ağ Tıkanıklığı Kritik Seviyelere Ulaştı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Rus Bankaları Kripto ile Çalışmak İçin Can Atıyor Craig Wright Yine Formunda: Bitcoin, 0 Dolar Olacak Anthony Pompliano: Emeklilik Fonları, Durumun Üstesinden Gelmek İçin Bitcoin Satın Almalı! SBI Ripple Asia, Japonyada dev konsorsiyuma katıldı Düşük Bitcoin işlem ücretleri ne anlama geliyor? Fon Yöneticisine Göre Büyük Bitcoin Rallisi Bugün Başlayacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır