Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin 3.600 dolar üzerinde tutunmayı başardı – Bitcoin yönü hangi tarafa?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin 3.600 dolar üzerinde tutunmayı başardı – Bitcoin yönü hangi tarafa?
Bitcoin 3.600 dolar üzerinde tutunmayı başardı – Bitcoin yönü hangi tarafa?

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin yönü uzun süredir beklenilen istikamette değildi ancak son iki gündür yukarı yönlü bir hareket gösteriyor. Acaba ayı piyasası gidiyor mu? Bitcoin ne kadar daha yükselir? Yazımızda bu konuyu ele alacağız.

Bitcoin yönü ne tarafa doğru devam edecek?Bitcoin yönü yukarı doğru bir ivme kazandı iki günden bu yana. iki gün önce başlayan rallinin ardından piyasalar kayıplarının bir kısmını telafi eder duruma gelmiş gibi. Bitcoin ise 3600 doların üstünde durmayı başarmış görünüyor. Altcoinler de bir yükseliş trendindeler.

Yazımızın hazırlandığı sırada, 19 Aralık sabahı, Bitcoin % 5,5 bir artış göstermiş durumda ve fiyatı 3,752 dolarda. Geçen hafta yaşadığı 3,200 ler den epeyce yukarılarda. Şu durumda Bitcoin 3600 direnç noktasını geçti. Bu seviye çok defa geçilememişti.

Bitcoin yükseliyor ama ayı piyasasının bitmesine daha var.iki gündür devam eden rallinin ardından Bitcoin 3600 a kadar çıkıp sonra tekrar 3480 e inmişti. Bitcoin 3600 direnç seviyesini kırdıktan sonra yeterince momentum kazanmış bir görüntü veriyor. Acaba bu momentum devam edecek mi?

Fundstrat Global Advisor’dan teknik stratejist Rob Sluymer Marketwatch’a Bitcoin’in son rallisi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sluymer iki gündür yaşanan çıkışın uzun pozisyonlara giren yatırımcılar için kayıpların giderildiği bir alan olduğunu belirtti.

ilgili yazımız: Bitcoin son günlerdeki kayıplarını telafi etti

ilgili yazımız: Bitcoin yeni yıla girerken artmaya başladı

Bu son yaşanan yukarı yönlü hareket her ne kadar ayı piyasasının gitmesi açısından umutları yeşertmiş olsa da, bir başka uzman ayı piyasasının henüz daha bitmediğini söylüyor.

CryptoPatterns yayıncısı uzman Jon Pearlstone bu konuda kendisiyle yapılan bir söyleşide, son yaşanan fiyat hareketlerinin olumlu olduğunu ancak olumlu görünümüm devam edebilmesinde pek çok faktörün etkili olduğunu söylüyor ve bu faktörleri şöyle sıralıyor:

“özelikle bakmamız gereken noktalar şunlar: 1- iki gündür yaşanan fiyat yükselmesine bakınca, acaba satın alanlar oyuna katılıp fiyatı 3600 yukarısında tutma niyetindeler mi gerçekten? 2) boğa hedeflerine ulaşmak – satın alanlar bu oyuna girip fiyatı ilk direnç seviyesi olan 4250 ye veya 2018’in şu anki trend hattı olan 5000’e çıkaracaklar mı?”.

Pearlstone biraz daha temkinli yaklaşıyor.

Altcoinler de ralli devam mı?İki gündür yaşanan piyasa rallisinin ardından pek çok altcoin yükselmeye devam ettti ve son 24 saatte dikkate değer kazançlar elde etti.

Yazının hazırlandığı sırada ( 19 Aralık sabahı) XRP % 8,31 oranında değer kazanmış görünüyor ve fiyatı ise 0,364 dolar. XRP’nin yakın zamanda yaşadığı en düşük fiyat 0,28 olmuştu. XRP şu anki fiyat seviyesinde dengelenmiş görünüyor. Ancak yine de Bitcoin fiyat hareketlerinin altcoinleri etkilediğini de unutmayalım.

EOS iki gündür en iyi performansı gösteren altcoinlerden oldu. Artış oranı %8,87 ve fiyatı 2,70 dolar. Bu seviyeye 1,60 dolardan geldi.

Ethrereum % 10,40 artış ile büyük bir atılım yaptı ve şu anda fiyatı 104 dolar.

Piyasa umutları yeniden canlandırmaya başladı ancak emin olmak için henüz daha erken. Piyasayı ve haberlerimizi takip etmeye devam edin.

ilgili yazı: Kripto para piyasası bugün yeşillendi

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin 3.600 dolar üzerinde tutunmayı başardı – Bitcoin yönü hangi tarafa? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Aranma Hacmi, Bu 5 Ülkede Zirvede Almeela, Almeepos ile Dünya Pazarına Giriyor Milyar Dolar Kulübünden Atılan İkili: Tron ve IOTA Bitcoin (BTC) fiyatının şimdiki hamlesi nedir? Roger Ver: İnsanlar Bitcoin Yerine Litecoin Kullanmalı Charlie Lee, Ethereum’u Eleştirdi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır