Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dijital Parayı Destekleyen Marshall Adaları Cumhurbaşkanı, Güvensizlik Oyuyla Karşı Karşıya

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dijital Parayı Destekleyen Marshall Adaları Cumhurbaşkanı, Güvensizlik Oyuyla Karşı Karşıya
Dijital Parayı Destekleyen Marshall Adaları Cumhurbaşkanı, Güvensizlik Oyuyla Karşı KarşıyaMarshall Adaları Cumhurbaşkanı Hilda Heine, olası bir güvensizlik oyuyla karşı karşıya olabilir. Radio New Zealand News gibi kaynaklara göre bunun sebebi, Heine hükümetinin ulusal bir dijital para üretmek istiyor olması.

Marshall Adaları Parlamentosu başlangıçta olası bir ulusal dijital para fikrini destekliyordu. Şubat ayında Parlamento’nun desteğini almayı başaran hükümet, bu yılın sonlarında SOV adı altında yeni bir dijital para üretmeyi planlıyordu. Heine o dönemlerde yaptığı açıklamalarda atılacak bu adımın, Marshall Adaları’nın milli bağımsızlığının bir göstergesi olacağını söylüyordu.

Ancak Pazartesi günü sekiz farklı senato Heine hükümetine karşı bir güvensizlik oyu başlattı. Marshall Adaları’ndaki yasalara göre güvensizlik oyu verildikten sonraki beş-on gün içerisinde bir oylamaya gidilmesi gerekiyor.

Ülkenin eski cumhurbaşkanı Casten Nemra, oylama sırasında olası bir dijital para üretiminin ülkeni olumsuz etkileyeceğini söyledi. Nemra’ya göre bu dijital para planı, ülkenin önde gelen finans kurumlarıyla olan ilişkileri olumsuz etkileyebilir. Nemra’nın ‘finans kurumları’ derken kast ettiği şeyin özellikle Uluslararası Para Fonu (IMF) ve ABD Maliye Bakanlığı olduğunu söyleyebiliriz.

IMF bundan birkaç ay önce özel bir rapor yayınlayarak Marshall Adaları’nı dijital para üretmemesi yönünde uyardı. IMF’e göre ulusal bir dijital para, ülkenin ekonomisine ciddi bir zarar verebilir. IMF, Marshall Adaları’ndaki yetkililere ellerinde yeteri kadar detaylı düzenlemelerin olmadığını hatırlattı.

Heine ulusal bir dijital para projesinden bahsettiği sıralarda Venezuela kendi kripto parası olan Petro’yu oluşturma aşamasındaydı.

Dijital Parayı Destekleyen Marshall Adaları Cumhurbaşkanı, Güvensizlik Oyuyla Karşı Karşıya isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dijital Parayı Destekleyen Marshall Adaları Cumhurbaşkanı, Güvensizlik Oyuyla Karşı Karşıya - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Tekrar Yüksek Seviyelere Ulaşacak Mı? Binance CEO’su CZ, Bitcoin’in İvmelenmesi ve Bitfinex Bakımı Hakkında Konuştu Kötü Amaçlı Bitcoin Çalan Yazılım, Fortnite Oyuncularını Hedef Aldı Bitconnect dolandırıcılığı geri dönüyor – Dikkatli olun Monero’nun Ünlü Geliştiricisi: Monero Para Birimi, Yatırım Aracı Değil! Bitcoin Durağan, Bu Altcoinlerse Boğa Koşusuna Hazırlanıyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır