Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dijital Para Piyasası

Ana Sayfa » ALTCOİNLER » Dijital Para Piyasası
Dijital Para Piyasası

Sterlin ile bağlantılı kriptokavrasyon girişi hakkında İngiltere Merkez Bankası araştırma yapıyor.

Telegraph raporunda, ilgili ekibin önümüzdeki 12 ay içinde rapor verilmesinin beklendiği söyleniyor.

Onayladığı zaman,merkez bakası tarafından verilen şifreleme yüzdesiyle, İngiliz kullanıcılarının paralarını perakende bankalara olan ihtiyacı ortadan kaldıracaktı. Rapora göre, sistem büyük işlemlerin neredeyse anında gerçekleşmesini sağlayacak.

Dr Mark Carney Aralık ayında İngiltere’deki Hazine Seçimi Komitesi ile konuşarak, merkez bankaları ile dijital para piyasaya katılma konusundaki görüşmelerine katıldığını ve BoE’nin geçen yaz blok zincir teknolojisinde başarılı bir test gerçekleştirdiklerini söyledi.

Carney şunları söyledi;

“Altta yatan teknoloji [blok zincir] aslında oldukça küçük bir ilgi alanı ve İngiltere Bankasıyla bununla ilgili çalışıyoruz.”

2017 Eylül yılında BoE’den bir araştırmacı, alalen bu sorunların bir dizi sorunlara karşı “direnç olağanüstü düzeylerde” ihtiyaç söyleyerek bir merkez bankası tarafından verilen dijital para birimi için tasarım gereksinimleri üzerinde durmuştur.

“Mevcut finansal altyapı gibi, yaygın kullanılan bir [merkez bankası dijital para birimi] büyük olasılıkla kritik ulusal altyapı olarak düşünülür. Yılın 365 günü, günün 24 saati ülke çapında faaliyete geçirilmesi gerekir.” 

Kaynak: Coindesk

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dijital Para Piyasası - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Samsung Galaxy S10 Modelinde Kripto Para Cüzdanları Saklanabiliyor SEC’ten VanEck Bitcoin ETF’sine erteleme: Yeni son tarih netleşti Rusya’da Seçim Kurulu Başkanı: Blockchain Kelimesine Rusça Karşılık Bulmak Lazım Huawei CEO’suna Göre Çin de Kendi Librasını Piyasaya Sürmeli Ripple ve Dünyanın Önde Gelen Para Transfer Şirketi MoneyGram Arasında XRP Ortaklığı EOS coin burn: 167 milyon dolarlık EOS yakıldı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır