Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dijital Para Nedir | Coin Yatırım & Kazanç Etme Yolları

Ana Sayfa » DİĞER » Dijital Para Nedir | Coin Yatırım & Kazanç Etme Yolları
Dijital Para Nedir | Coin Yatırım & Kazanç Etme Yolları

Dijital Para Nedir | Coin Yatırım & Kazanç Etme Yolları

DİJİTAL PARA(COİN) NEDİR & NASIL KAZANÇ ELDE ETTİRİR.

LÜTFEN BU HARİKA SİSTEMİN BİZLERE KAZANDIRABİLECEĞİ KAZANÇLARI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURARAK YAZIMIZI DİKKATLİCE OKUYUNUZ.

İnsanlığın hayatını kaplayan teknoloji ile hayatın bir çok alanında köklü değişikliler olmuştur.Geçtiğimiz 20 yıl ile şuan yaşadığımız zamanı karşılaştırdığımda adeta insanoğlu bir devrim yaşamıştır.

Son yılların yaşanılan en ciddi gelişmelerden biri ise dijital para meselesidir. Şöyle düşünelim; kredi kartları ve diğer manyetik kartlar ile parayı neredeyse kullanmaz hale geldik.Resmi devlet dairelerinden özel kurum ve iş yerlerine artık kredi kartları tüm hayatımızı sardı.Otobüslere bindiğimizde artık para yerine manyetik kartlar kullanılmaktadır. Durum böyle olunca banknot paranın sonu hızla yaklaşmaktadır. Dijital para hızla banknotların yerini almaya başlamıştır.Peki bu derece önemli olan dijital para nedir bir göz atalım ve dijital paraya nasıl yatırım yapabiliriz izah etmeye çalışalım.

   Dijital para 2009 yılında piyasaya çıkan ve Blockchain teknolojisi ile akıllı bilgisayarlar ile üretilebilen ciddi teknolojik ve yazılımsal olarak gülcü serverlar ile anca üretilebilen bir kripto para yani coindir. Blockchain teknolojisi bir nevi bankacılık sistemidir. Kullanıcıların kendileri arasında bir aracıya (banka şubeleri vb gibi) ihtiyaç duymadan alışveriş transfer yapılmasına imkan verir.Son derece güvenilir olan bu sistem kişi yada kurumlara ait olmayıp kullanıcıları tarafından geliştirilmektedir.

Üretilen her dijital paranın (Coin’in), dolar ,euro gibi para birimlerine göre bir karşılığı vardır.Diğer para birimlerine göre değeri hesaplanabilir.

xmr, bitcoin nin yanı sıra Lisk coin, The dao, Ripple Coin vb coinler şuan dünya Dijital para borsasında yerini almıştır.Bu isimlerin yakında hayatımıza gireceği kaçınılmaz olsada bazı coinler bu kripto para olan dijital para önderi olmaya hızla adım atmaktadır.

   Peki dijital para ile nasıl kazanç sağlarım. Nasıl yatırım yapabilirim.

Aslında mantık çok basit. Mesela : Bitcoin 2008 yılında ilk üretildiğinde bitcoin almak isteyenler 0,1 dolar dan aldılar. Şuan 1 bitcoin 630 dolar. Bu nedemek siz zamanında bitcoin alıp harddiskinizde saklayıp bugün geri satmak isteseydiniz 6000 katına geri satacaktınız.

Pek inandırıcı gelmiyor değil mi? Ama aslında çok mantıklı neden mi?

Çünkü o zamanlar bitcoin’in kullanım alanı çok az olduğu ve bockchain teknolojisi bilinmediği için kimse yatırım yapmak istemedi. Ancak dünyaya hızla yayılan bu dijital para arz talep durumuna göre değerini ciddi noktalara taşıdı.Bugün bir yatırım aracı olarak değil alış veriş aracı yani para olarak kullanılmaya başladı. Ve ben size s-coin dediğimiz dijital paranın bizlere nasıl ulaştığını ve nasıl yatırım yapacağımız anlatayım. Whales Clup yazımızdan detaylari okuyan bilirsiniz

 

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dijital Para Nedir | Coin Yatırım & Kazanç Etme Yolları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tayland’daki Meşhur Döviz Borsası Kripto Para Sektörüne Girmek İstiyor Bitcoin’i bir sigorta olarak gördü ve uyardı… Finansal İstikrar İçin “Bitcoin Tehdidi” İsviçre Yeni Hazırlayacağı Kripto ve Blockchain Yasal Düzenlemesinde, İsrail İle İşbirliği Yapacak Ethereum 10% oranında geriledi Tim Draper: “Kripto para fiat paraların yarısını piyasadan silecek”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır