Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dev Telekomünikasyon Şirketi Blockchain ile İlgileniyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dev Telekomünikasyon Şirketi Blockchain ile İlgileniyor
Dev Telekomünikasyon Şirketi Blockchain ile İlgileniyor

© Reuters.  © Reuters.

Katar’daki telekomünikasyon sektörünün dev ismi Ooredoo Group, Blockchain teknolojisiyle ilgili yepyeni bir proje başlattı.

Peninsular Qatar gibi yerel kaynaklar tarafından yapılan haberlere göre Katar’ın en büyük telekomünikasyon şirketlerinden biri olarak gösterilen Ooredoo Group, Blockchain‘in birbirinden farklı alanlarda kullanılabileceğini düşünüyor ve bu doğrultuda yepyeni bir adım atıyor.

Blockchain alanında kendini geliştirebilmek için halihazırda kamu sektöründeki ve özel sektördeki belli başlı kuruluşlarla işbirliği yapan Ooredoo Group, bu alandaki çalışmalarını hızlandırmak istiyor. Ooredoo Group’un CEO’su olan Şeyh Saud bin Nasser Al Thani, Blockchain teknolojisinin önümüzdeki beş yıl içerisinde “yepyeni dijital iş modelleri ve gelir kaynakları” oluşturacağını düşünüyor.

Nasser al Thani tarafından yapılan açıklamalara göre Ooredo Group, Blockchain teknolojisinin önümüzdeki yıllar içerisinde özellikle finans sektöründe epey önemli bir rol oynayacağına inanıyor. Blockchain’in ve akıllı kontrat teknolojisinin görev yönetimi, ürün takibi, sınır ötesi işlem yapma gibi çeşitli alanlarda kullanılabileceğini düşünen Al Thani, Blockchain’in hem masraftan tasarruf ettirdiğini hem de daha verimli bir hizmet sunduğunu belirtiyor.

Yine yerel kaynaklar tarafından yapılan haberlere göre şirket bu teknolojiyi bulut ve nesnelerin interneti tabanlı 5G teknolojisiyle birleştirmek istiyor ancak bu sürecin tam olarak ne şekilde yürütüleceğine dair herhangi bir bilgi yok.

CrunchBase gibi kaynaklara göre günümüzde 8.2 milyar dolarlık yıllık gelir elde eden ve dünyanın en büyük telekomünikasyon şirketlerinden biri olan Ooredoo Group, Blockchain sektöründeki çalışmalarıyla birlikte yerel sektörün kalkınmasına yardımcı olabilir.

Dev Telekomünikasyon Şirketi Blockchain ile İlgileniyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dev Telekomünikasyon Şirketi Blockchain ile İlgileniyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SEC Açıklaması Ethereum’da Boğaları Tetikleyecek mi? Nasdaq Kripto Piyasaları İçin Yeni Bir Endeks Listeledi Binance’den 37 Bin BNB Ödüllü Yarışma! EOS 13% oranında geriledi Bitcoin 9 Bin Doları Aştı! Dördüncü En Büyük Bitcoin Balinası Uyandı! Son Dakika: Ripple, Ethereum, TRON, Stellar ve Cardano Haberleri

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır