Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çin Halk Bankası Yetkilisi: Bu Ülkede ICO ve STO Düzenlemek Yasak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çin Halk Bankası Yetkilisi: Bu Ülkede ICO ve STO Düzenlemek Yasak
Çin Halk Bankası Yetkilisi: Bu Ülkede ICO ve STO Düzenlemek YasakÇin Halk Bankası, ülkede yapılan Menkul Token Satışı‘nın (STO) yasa dışı olduğunu belirten yeni bir duyuru yayınladı.

Çin’in merkez bankası olarak faaliyet gösteren Halk Bankası’nın başkan yardımcılarından Pan Gongsheng, Pekin’de gerçekleşen bir etkinliğe katıldı ve STO’lar hakkında konuştu.

Yerel haber kaynaklarından South China Morning Post tarafından yapılan habere göre Gongsheng, geçen yıl alınan kararlara rağmen “STO ve ICO aracılığıyla hala çok fazla yasa dışı işlem yapıldığını” vurguladı.

Gongsheng ayrıca hükümetin geçtiğimiz yıl aldığı kararların önemine değindi. Çin, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru ICO‘ları yasaklama kararı aldı. Gongsheng’in düşüncesine göre eğer hükümet böyle bir karar almamış olsaydı Çin’in ekonomik istikrarı zedelenebilirdi.

Çin’deki STO’ların sayısında son zaman ciddi bir artış var. Ülkede ICO düzenlemeyen bazı şirketler STO düzenleyerek para toplamaya çalışıyorlar.

Ne var ki Gongsheng’in açıklamalarına göre STO’lar da en az ICO’lar kadar yasaklanmış durumdalar. Dijital paraların her türlü yasa dışı faaliyette kullanılmaya başladıklarını vurgulayan Gongshen, konu hakkında şu açıklamayı yaptı:

“Yakın zamanda büyüyen STO işi de aslında Çin sınırları içerisinde yasa dışı bir finans eylemidir.”

Gongsheng yaptığı açıklamalarda Çin’de ICO düzenleyen şirketlerin büyük bir kısmının yasa dışı faaliyetlerde rol oynadıklarını belirtti. Gongsheng’e göre bu şirketlerin ciddi bir kısmı yasa dışı yollardan yatırım almakla, saadet zinciri oluşturmakla veya başka finansal dolandırıcılıklara karışmakla suçlanıyor.

Çin’deki Finansal İşletim Bürosu’nun yöneticisi olan Huo Xuewen de geçtiğimiz hafta STO’lar hakkında bir açıklama yaptı:

“Pekin’de STO sponsorluğu yapan kişileri uyarmak istiyorum. Bu işi Pekin’de yapmayın. Eğer yaparsanız kovulursunuz.”

Çin Halk Bankası Yetkilisi: Bu Ülkede ICO ve STO Düzenlemek Yasak isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çin Halk Bankası Yetkilisi: Bu Ülkede ICO ve STO Düzenlemek Yasak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Uphold Kullanıcıları En Çok XRP Tercih Ediyor: DASH ve BAT da Listede Bitcoin ETF reddi sanıldığı kadar kötü olmayabilir Güney Kore Hükümeti Blockchain’i Lojistik Alanında Kullanıyor KodakOne Projesinin Başı, Parasını Ödeyemediği Geliştiricileri ile Dertte! BtcTurk Kullanım Rehberi Kripto paralar Bitcoin düşüşünden hangi oranda etkilendi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır