Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Twitter, Mavi Tikli Elon Musk Hesabı ile ”Giveaway” Sahtekarlığı Yapanların Tanıtımını Yaptı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Twitter, Mavi Tikli Elon Musk Hesabı ile ”Giveaway” Sahtekarlığı Yapanların Tanıtımını Yaptı
Twitter, Mavi Tikli Elon Musk Hesabı ile ”Giveaway” Sahtekarlığı Yapanların Tanıtımını YaptıAdını Elon Musk olarak değiştirmiş mavi tikli bir Twitter hesabı tarafından yapılan kripto para ”giveaway” veya belirli bir miktar karşılığında çok daha fazlasını alabileceğinizi iddia eden bir sahtekarlık yöntemi, Twitter tarafından tanıtıldı ve öne çıkarıldı.

Şu an silinmiş olan Tweet orijinal hesap olarak @TylerFlorence‘in hesabından paylaşıldı ve hesap basın saatine göre hala erişime açık.

Atılan tweete eklenen bir link direkt olarak (adresini burada paylaşmayacağımız) bir siteye yönlendiriyor ve kullanıcıları ”0.2 ile 5 BTC’ye kadar yaptıkları gönderimler” karşılığında, ”1 ile 100 BTC geri alma vaadi” ile kandırmaya çalışıyor.

Bu gibi sahtekarlıklar Twitter üzerinde oldukça popüler olmasına rağmen, söz konusu tweetin öne çıkan gönderilerde yer alması ve Twitter tarafından reklam olarak yayınlanması asıl dikkat edilmesi gereken konu. Twitter Sponsorlu reklamlar olarak da bilinen olay genellikle reklamcılar tarafından kullanılmakta ve platforma bunun için ücret ödenmesi gerekmekte. Durum böyle olunca reklamı yapılan gönderilerin de daha özenle seçilmesi gerekiyor ki neredeyse hiçbir Twitter çalışanı Tesla’nın tartışmalı CEO’su Elon Musk’ı tanımayacak kadar sosyal medyadan uzak olmayabilir.

Daha önce yine mavi tikli bir hesaptan ABD başkanı Donald Trump gibi davranılarak aynı sahtekarlık yöntemi denenmişti.

Twitter, Mavi Tikli Elon Musk Hesabı ile ”Giveaway” Sahtekarlığı Yapanların Tanıtımını Yaptı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Twitter, Mavi Tikli Elon Musk Hesabı ile ”Giveaway” Sahtekarlığı Yapanların Tanıtımını Yaptı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

13 Şubat Bitcoin fiyat analizi: BTC 100 günlük hareketli ortalamasını test ediyor Bitcoin 5 Bin 300, Ethereum 200 Dolar Seviyesini Zorluyor Bitcoin’e Ana Akımda Rağbet Büyüyor: “Volatilite Sorunu Aşılırsa Harika Bir Para” Kripto Paralar Düşmeye Başladı! ABD Hükümetinin Blockchain Harcamaları 2022’ye Dek 10 Kat Artacak Bakkt’ın Bitcoin hacmi rekor kırdı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır