Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Coinbase CEO’su: Beş Sene Sonra 1 Milyar Kişi Kripto Para Sektörünü Takip Edecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » Coinbase CEO’su: Beş Sene Sonra 1 Milyar Kişi Kripto Para Sektörünü Takip Edecek
Coinbase CEO’su: Beş Sene Sonra 1 Milyar Kişi Kripto Para Sektörünü Takip Edecek

© Reuters.  © Reuters.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase‘in CEO’su Brian Armstrong, kripto para piyasasının önümüzdeki seneler içerisinde ne yönde ilerleyeceğine dair yorumlarda bulundu. Armstrong’a göre şu anda kripto para sektöründe Dünya genelinden yaklaşık 40 milyon insan bulunuyor ve bu sayı önümüzdeki beş sene içerisinde 1 milyara çıkacak.

TechCrunch’a konuşan Armstrong, kripto para sektörünün ve sektör içerisindeki toplam dijital para sayısının zaman içerisinde daha da artacağını düşünüyor. Armstrong’a göre çeşitli sektörlerdeki ticari organizasyonlar kendi tokenlarını üretmeye başlayacaklar ve bu tokenlar alternatif bir yatırım sistemi olarak faaliyet gösterecekler. Armstrong, verdiği röportajda şu yorumu yaptı:

“Mali tablosu olan her şirketin kendi tokenını üretmesi fikri gayet mantıklı geliyor. Açık kaynaklı her bir proje, her bir yardım kuruluşu, belki her bir fon ve yeni türdeki merkezsiz organizasyon kendi tokenını oluşturacak.”

Armstrong Dünya genelindeki pek çok şirketin kendi tokenını üreteceğine inanıyor ancak bu tokenların yasalar doğrultusunda nasıl değerlendirileceklerini bilmediğini söylüyor. Şirketlerin üretecekleri tokenların yasal açıdan “büyük bir soru işareti” doğurduklarını söyleyen Armstrong, bu tokenların menkul kıymet olarak sayılıp sayılmayacaklarını bilmediğini belirtiyor. Ancak Armstrong bu konu hakkında her ne kadar kesin bir görüş bildirmese de kendisinin söylemlerine göre kayda değer sayıda tokenın menkul kıymet olarak değerlendirilmesi mümkün.

Armstrong, Coinbase’in “birkaç sene” içerisinde platformunda yüzlerce yeni tokena yer verebileceğini ve bu sayının daha da ilerleyen zamanlarda “milyonları” bulabileceğini vurguladı.

Coinbase CEO’su: Beş Sene Sonra 1 Milyar Kişi Kripto Para Sektörünü Takip Edecek isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Coinbase CEO’su: Beş Sene Sonra 1 Milyar Kişi Kripto Para Sektörünü Takip Edecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple (XRP) Hodlerları Büyük Gün Yaklaşıyor!! Charlie Lee, Litecoin’deki İflas İddialarına Açıklık Getirdi 2.7 Milyar Dolar Değerindeki Kripto Para Transferi Tamamlandı! UCLA Profesörü: Kripto Paralar Bu Yıl Düşüş Yaşayacaklar CME’nin Bitcoin Vadelileri Piyasası 2019 Yılında Rekor Bir Başlangıç Yaptı! Sıcak Gelişme: Dünyanın En Büyük Kaldıraçlı Bitcoin Borsasına Soruşturma!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır