Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dev Beşli’de Yaşanan Kayıp 1 Trilyon Doları Aştı: Risk İştahı Azalıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dev Beşli’de Yaşanan Kayıp 1 Trilyon Doları Aştı: Risk İştahı Azalıyor
Dev Beşli’de Yaşanan Kayıp 1 Trilyon Doları Aştı: Risk İştahı AzalıyorYeni dönemin en dev şirketleri olarak gösterilen Facebook (NASDAQ:FB), Amazon (NASDAQ:AMZN), Netflix (NASDAQ:NFLX), Google (NASDAQ:GOOGL) ve Apple (NASDAQ:AAPL) hisselerinde yaşanan düşüş artık 1 trilyon doları da geçti. Zirve yaptıkları dönemden sonra tam 1 trilyon dolar toplam değer kaybeden hisselerin yaşadığı bu çöküş, tüm kripto para piyasalarının yaşadığı çöküşü de tek başına geçti.

Bu dev beş şirketin isimlerinin baş harflerinin bir araya gelmesi ile oluşturulan ve finans piyasalarının FAANG diye bildiği bu hisseler, kripto para piyasaları gibi hatta ondan da daha büyük bir düşüş yaşıyor. Ocak ayından bu yana birçok kripto para da, kendi en yüksek değerlerinden çok daha düşük seviyelerde işlem görürken, görülen o ki bu durum sadece kripto paralara özel değil.

FAANG hisseleri arasında en fazla düşüş gösteren ise sırasıyla Netflix ve Facebook. Bu iki  hisseden Netflix, çıktığı en yüksek değerden %35 düşerken, Facebook ise yaklaşık %34’lük bir kayıp yaşadı. Apple’da da buna benzer bir düşüş görmek mümkün. Dünyanın en önde gelen teknoloji firmalarından olan kurumun hisseleri en yüksek seviyelerine geldikten sonra yüzde 26 düşerken, Apple özelinde bu aylık düşüş ise yüzde 12 oldu.

S&P 500, Nasdaq 100 ve Dow Jones gibi dev endekslerde de bir düşüş yaşanıyor. Birçok otorite ve analist; bu durumu yaşanan küresel gerilim ve güven azalmasına bağlarken, risk iştahının düştüğünü ifade ediyorlar. Bu durum, şüphesiz ki kripto paralara da sirayet etmiş durumda.

Dev Beşli’de Yaşanan Kayıp 1 Trilyon Doları Aştı: Risk İştahı Azalıyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dev Beşli’de Yaşanan Kayıp 1 Trilyon Doları Aştı: Risk İştahı Azalıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Monero Hard Forku Gönderim Ücretlerini Neredeyse Sıfırladı! Avustralya’da Devlet Bilgisayarı Bitcoin Madenciliği İçin Kullanıldı Morgan Stanley: Bitcoin Bir Varlıktır Ukrayna’da Dijital Para Çalışmaları Son Sürat Devam Ediyor Bitcoin Fiyatı 9 Bin Dolara Yaklaşıyor Bitcoin (BTC) fiyatı 36 ayda yüzde 3,400 yükselir mi? CNBC analistleri değerlendirdi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır