Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Coinbase, EOS ve Stellar, Beyaz Şapkalı Hackerlara Sadece Bu Hafta 60.000 Dolar Ödedi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Coinbase, EOS ve Stellar, Beyaz Şapkalı Hackerlara Sadece Bu Hafta 60.000 Dolar Ödedi
Coinbase, EOS ve Stellar, Beyaz Şapkalı Hackerlara Sadece Bu Hafta 60.000 Dolar ÖdediBeyaz Şapkalı Hackerlar veya iyi niyetli korsanlar, platformlardaki sistemsel açıkları kötü niyetli kişilerden önce bulup, firmalardan ödül alan kişiler olarak bilinmekte. Coinbase, EOS ve Stellar sadece geçtiğimiz hafta içerisinde bile kendi platformlarındaki açıklar için 60.0000 dolar gibi bir meblağ ödemek zorunda kaldı.

Aslında 60.000 dolar böyle firmalar için küçük gibi gözükse de, söz konusu miktar konu sistemsel açık olunca hiç de hafife alınacak gibi değil.  En çok ödeme Block.one, yani EOS kripto para biriminin arkasındaki şirket tarafından yapılmış olsa da, Coinbase, Stellar ve Augur da ciddi ödemelerde bulundu.

NextWeb kaynağının haberine göre, Block.one toplamda 60.000 doların üzerinde öedme yaptı. Firma her bir açık için sunduğu 10.000 dolarlık ödül ile, bir çok beyaz şapkalı korsanın ilgisini çekti ve geçtiğimiz hafta 6 tane ”kritik sistem açığı” tespit edildi. Bunun yanı sıra sunulan 10.000 dolar, bugüne kadar Block.one tarafından verilen en büyük ödül unvanına da sahip.

Ödül Programları Büyüyor
Block.one 2018 yılının Mayıs ayında piyasaya çıkmasından bu yana, toplamda 500.000 doların üzerinde ödül dağıttı. Bu rakam şimdiye kadar o kadar kısa sürede ödenen en büyük meblağ olarak tarihe geçti diyebiliriz.

Stellar ise geçtiğimiz hafta içerisinde sadece iki kritik açık buldu. Bunun yanı sıra Coinbase, her biri 4200 dolar değerinde altı önemli açık için ödül dağıttı. Piyasaya yeni çıkan merkeziyetsiz bahis platformu Augur ise her bir açık için 500 dolarlık ödül vaat ediyor.

Coinbase, EOS ve Stellar, Beyaz Şapkalı Hackerlara Sadece Bu Hafta 60.000 Dolar Ödedi isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Coinbase, EOS ve Stellar, Beyaz Şapkalı Hackerlara Sadece Bu Hafta 60.000 Dolar Ödedi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Önemli gelişme: Nasdaq ve Microsoft, Kripto para ekosistemi öngörüsünü açıkladı! Forbes analistine göre Bitcoin’in geleceği USD/Yuan paritesinde saklı Binance, Poloniex ve Huobi Kripto Para Borsalarının Hepsi, Bitfinex’ten Daha Fazla Tether’e Sahip! 5 Ağustos kripto para piyasaları özeti ve Bitcoin’de son durum EOS 11,12% oranında yükseldi Her Yatırımcının Torbasında Olması Gereken 2 Kripto Para!….

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır