Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Değişim rüzgarlarını hissedebiliyor musunuz? Ohio’lular vergilerini Bitcoin ile ödeyebilecek!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Değişim rüzgarlarını hissedebiliyor musunuz? Ohio’lular vergilerini Bitcoin ile ödeyebilecek!
Değişim rüzgarlarını hissedebiliyor musunuz? Ohio’lular vergilerini Bitcoin ile ödeyebilecek!

© Reuters.  © Reuters.

Vergi ödemeleri için Bitcoin kulağa çok çılgın geliyor! Bu çılgın adım ABD’nin Ohio eyaletinden geldi. Artık, Ohio’lular vergilerini Bitcoin ile ödeyebilecek! Bu haber, kötü günler yaşadığımız bugünlerde yüzümüzü güldürecek bir haber olabilir mi?

Artık, Ohio’lular vergilerini Bitcoin ile ödeyebilecek!Ohio eyaleti vergi ödemeleri için Bitcoin kullanılması adımını atarak kripto para piyasasının liderinin bir ödeme yöntemi olarak kabul edilmesini destekledi. The Wall Street Journal haberine göre yerel işletmeler OhioCrypto.com adresine kayıt olarak BTC ile vergilerini ödeyebilecekler.

Bu yenilikçi adımın fikir babası eyaletin mali işlerinden sorumlu olan Josh Mandel olduğu belirtiliyor. Mandel birkaç yıldan beridir kripto para birimlerine ilgi duyuyor ve WSJ haberine göre bu adım ile kriptonun genel kullanımda Ohio’nun öne çıkacağına inanıyor.

Josh Mandel’ın Bitcoin ile ilgili şu sözleri kullandığı belirtiliyor:

Bitcoin’i meşru bir para birimi olarak görüyorum.

Habere göre bu adım Ohio eyaletinin Bitcoin’i resmi bir para birimi olarak kabul ettiği anlamına gelmiyor. Ancak CoinCenter’ın yöneticisi olan Jerry Brito’ya göre bu adım çok önemli çünkü; Bitcoin’in sadece illegal ödemeler için değil devletler tarafından da kullanılabileceğini gösteriyor.

Vergi ödemeleri için Bitcoin kullanıldıktan sonra ödenen BTC ler BitPay ile USD ye dönüştürülecek. Şu an için kaç işletmenin vergi ödemeleri için Bitcoin kullanacağı belli değil. birkaç şirketin şimdiden başvuru yaptığını belirtti.

Ayrıca Bkz: BitPay baş analistinin 2019 BTC fiyatı tahmini

Ohio’da vergi ödemeleri için Bitcoin kullanılacağı haberi Bitcoin’in tarihindeki en kötü süreçlerinin birinde gelmesi de önemli. Son iki haftada yaklaşık %40 değer kaybeden BTC fiyatı yazı yazıldığı esnada 4152 dolar civarında.

ABD’deki diğer eyaletler de Bitcoin’e karşı ilgiliABD’de Gerogia, Arizona ve Illinois gibi eyalatler de Bitcoin ile vergi ödemesi alma konusunda ilgililer. Fakat meclislerinde bulunan teklifleri henüz uygulamaya geçiremediler.

Öte yandan Wyoming Valisi Matt Mead’ın bu yıl başlarında eyaleti blockchain temelli şirketler için çekici hale getirebilmek için düzenleyici kuralları bir nebze gevşetti.

Vergi ödemeleri için Bitcoin kabul edilmesi kripto paraların tarihine geçecek adımlardan birisi. Bildiğiniz üzere Bitcoin 2017 yılından beri en düşük seviyesinde. Bitcoin’e ve kripto paralara olan inancın sarsıldığı bir dönemde de yatırımcılar için yüreklere su serpecek bir gelişme de olabilir.

Bitcoin bu zor günleri atlatabilecek mi, ne zaman atlatacak bunu zaman gösterecek. Ancak kripto paralar dünya finans sisteminde artık değişmez bir gerçek!

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Değişim rüzgarlarını hissedebiliyor musunuz? Ohio’lular vergilerini Bitcoin ile ödeyebilecek! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ZebPay Kurucu Ortağı Kapanan Borsasına Rağmen Hala ”Bitcoin Konusunda İyimser” Serbest fonlar, Bitcoin düşerken CME’de nasıl pozisyon aldı? ABD SEC Düzenlemeleri Yüzünden Asya’nın Gerisinde Kalabilir Umut Tazeleme Vakti Geldi Mi?  SEC Komisyon Üyesi Bitcoin ETF’si Hakkında Konuştu! Apple, Bitcoin Hakkında Podcast Yapan Yayıncının Kanalını Kapattı Borsaların Sert Tutumları ve Yüksek Ücretleri, Projeleri Zorluyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır