Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dark Web’de Kripto Para ile Satış Yaptığı İçin Ceza Alan İsmin Davasında Yeni Detaylar

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dark Web’de Kripto Para ile Satış Yaptığı İçin Ceza Alan İsmin Davasında Yeni Detaylar
Dark Web’de Kripto Para ile Satış Yaptığı İçin Ceza Alan İsmin Davasında Yeni Detaylar

2/2


2/2


Sizlere geçtiğimiz günlerde verdiğimiz haberlerde, Dark Web olarak da bilinen platformlarda uyuşturucu sattığı gerekçesi ile, Gal Valerius ismindeki bir Amerikan vatandaşının 20 yıl hapis cezası aldığını aktarmıştık.


İlgili haber:
Dark Web Satıcısına 20 Yıl Hapis Cezası!

Dark web platformlarında Oxymonster olarak da bilinen 36 yaşındaki Valerius, Amerikan hakim Robert Scola tarafından 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Valerius ilk olarak Texas’taki Dünya Sakal ve Bıyık Şampiyonası’na gitmek için yola çıktığı esnada Atlanta hava alanında yakalanmış ve tutuklanarak ceza evine gönderilmişti.

Konuyla ilgili çıkan yeni haberlerde ise, Valeirus’un kripto paralar karşılığında tam olarak neyi sattığı ortaya çıktı. Mahkeme kayıtlarından elde edilen bilgilere göre kendisine yapılan suçlamaları kabul eden Valerius’un, polis güçlerine soruşturmanın bundan sonraki dönemi için de yardım edeceği belirtildi.

Valerius’un toplamda 100 Bitcoin ve 122 Bitcoin Cash’i bu satışlar sonrasında elde ettiği biliniyor. Mahkeme tutanaklarında yer alan ifadelerde ise, şu sözler geçiyor:

”Pazarın büyüklüğü gerçekten de çok arttı. Şu anda bu tarz kara pazarlarda bazı satıcılar 450 kilodan fazla kokain ve 90 kilodan fazla eroin satıyor. Bununla birlikte metamfetamin satışının da oldukça yoğun olduğu gözleniyor.”

Valerius’un yapacağı iş birliği ile birlikte soruşturmanın genişlemesi ve konu ile ilgili yeni gelişmeler yaşanması bekleniyor. Kripto paraların en fazla eleştri aldığı konuların başında gelen bu tarz aktivitelerin, güvenlik güçleri tarafından bastırılması ve gereken cezaların verilmesi, sektörün uzun vadedeki geleceği açısından da çok önemli.

Dark Web’de Kripto Para ile Satış Yaptığı İçin Ceza Alan İsmin Davasında Yeni Detaylar isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dark Web’de Kripto Para ile Satış Yaptığı İçin Ceza Alan İsmin Davasında Yeni Detaylar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

OKCoin Borsası Sahibi, Bir Şirket Satın Alıyor: IPO Hamlesinin Öncesi mi? Ethereum’un Kurucu Ortağı Vitalik Buterin, Yaptıklarından Dolayı Fahri Doktora Unvanı Aldı Bitcoin ve Kripto Para Dünyasının Merakla Beklediği tZERO Devrede Ethereum (ETH) ekibi kötü gidişata dur diyecek! Ünlü Hackerlar 11 Eylül Gizemleriyle Bitcoin Toplamaya Devam Ediyor “Bitcoin’in 2020’de 1 milyon dolar olmaması matematiksel olarak imkansız”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır