Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Danimarka Dış Yardım Teslimatı

Ana Sayfa » ALTCOİNLER » Danimarka Dış Yardım Teslimatı
Danimarka Dış Yardım Teslimatı
Danimarka Dışişleri Bakanlığı, blok zincirin dış yardıma uygulanabilirliği konusunda yeni bir rapor yayınladı. Çalışma , teknolojinin özellikle mali tarafta olmak üzere yoksul bölgeleri desteklemeye yardımcı olabilecek yolları keşfetmek amacıyla, bir düşünce kuruluşu olan Coinify ve Sustania ile bağlantılı olarak hazırlandı. Birleşmiş Milletler de dahil olmak üzere bir dizi kamu sektörü organizasyonundan ilgi çeken bir alan. Örneğin, BM, bu yılın başlarında pilot programda binlerce mülteciye yardım sağlamak için ethereum kullandı.

Öneriler arasında: Danimarka vatandaşlarından doğrudan yardıma muhtaç olanlara yardım götürmek için blok zincir kullanmak. Raporda, ülkenin “şifreli para birimi kullanarak yardım aktaran ilk donör ülkeyi düşünmesi” gerektiğini belirtti.

Böyle bir düzenlemenin muhtemel yararları, başta finansal aracıların sürece dahil edilmemesidir. Donörler, geleneksel finansal sisteme giden fonlardan ziyade kripto para birimlerini doğrudan yabancı hükümete veya yardım toplayan gruba gönderebilirler.

“Kalkınma işbirliğinde teknolojik gelişmeyi oynatmada büyük fırsatlar var. Danimarka Kalkınma İşbirliği Bakanı Ulla Tørnæs, yaptığı açıklamada, blok zincir ve kripto paylaşımı kullanımının sadece teknolojilerin bazıları olduğunu ve bu da geliştirme işbirliği araç kutusunda bize yeni araçlar sağlayabilir.”ABD de dahil olmak üzere diğer ülkelerdeki diplomatlar, yardım sağlamak için potansiyel bir araç olarak blok zincirine bakmaya başladılar.

Kaynak: Coindesk

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Danimarka Dış Yardım Teslimatı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Coinbase Ve PayPal Arasında Yeni Anlaşma İmzalanmış Olabilir Visa ve Mastercard Gönderim Ücretlerine Zam Yapıyor: Çare Kripto Paralar mı? Son çeyrekte ”en çok kazandıracak kripto paralar” için 5 uzman bir araya geldi 1 Milyar Dolarlık Bitcoin Madencilik Devi Bitfury, Neden Blockchain Tabanlı Müzik Hizmeti Kuruyor? Zeux VeChain ile anlaştı – VET artık Apple Pay ve Samsung Pay’de! ”Bitcoin Dip Fiyat Olarak 1.800 Dolara Düşebilir, 1.000 Sınırdır”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır