Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

CryptoOracle: Bitcoin Amazon’un izinden gidiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » CryptoOracle: Bitcoin Amazon’un izinden gidiyor
CryptoOracle: Bitcoin Amazon’un izinden gidiyor

© Reuters.  © Reuters.

Lou Kerner, ‘Bitcoin Amazon’un izinden gidiyor’ görüşünde olan ve Bitcoin inançlılarından önemli bir isim. Aynı zamanda CryptoOracle ortağı olan Kerner desentralize dijital ekonominin yörüngesinin uzun ve sürüşün engebeli olacağını düşünüyor.

Bitcoin dudak uçuklatan çatırtılardan önce destansı başarılar yakalayan ilk uzun soluklu yıkıcı platform değil. İnsanlara nasıl alış veriş yapılacağını yeniden icat edeceği sözü veren Amazon (NASDAQ:AMZN), teknoloji sahnesinde ilk büyük dalgayı yüksekten uçan hisse senetleriyle 1997’de yaptı.

O yılın Mayıs ayında Amazon ilk initial public offering(ICO) gerçekleştirdiğinde, hisse senedi fiyatları her hisse için 18$’dan ortalama 106$’a fırladı. 2001 Eylül ayında ise tabir yerinde ise burnunun üstüne çakıldı ve hisseleri 5.97$’a kadar düştü. Amazon’da ticaret yapanlar servet kaybettiler.

7 yıl sonra ise Amazon ‘kral’dı. Şimdi trilyon dolarlık şirketin bir hissesi 1,516$ değerinde.

Kerner bir röportajında şunları söylüyor:

“Bir süredir kripto ile ilgilenen herkese söylüyorum: 2013’te bir gece yarısı %70 değer kaybı yaşadık. Kimse böyle bir şeyden hoşlanmaz ama an itibariyle bu, kriptoya yatırımın bir parçası.”

“Eğer internet balonuna dönüp bakarsanız-sanıyorum ki kripto dünyasından pek çoğumuz yön tayini için bakıyoruz-, insanlık tarihinin tartışmasız en büyük şirketlerinden biri Amazon, 2 yıl boyunca %95 değer kaybı ile dibe batmıştı.

Şimdi, ‘Amara kanunu’ diye benim sürekli işaret ettiğim bir şey var. Amara 70’li yıllarda Stanford üniversitesinde profesör idi. Yarattığı bu terim ya da gerçekliğe göre tüm büyük teknolojik değişikliklerin etkisi –kripto için de bu geçerli- şu şekilde: Kısa dönemde abartılıyor, uzun dönemde ise küçümseniyor. Ve şimdi bu yüzden bu tür balonlar görüyoruz.”

Kerner’e göre Bitcoin oluşturulmuş en büyük değer deposu. Ve market kapasitesinin trilyonlara ulaşıp altının tahtını kapması biraz zaman alacak.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

CryptoOracle: Bitcoin Amazon’un izinden gidiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Günden güne yükseliyor: Bitcoin, 18 ayın zirvesine vurdu Kripto Para Kışını Atlatmaya Çalışan Hint Traderlar: Uyumuyorduk, Kış İçin Dinleniyorduk Binance CEO’su: Merak Etmeyin, Alt Ralli Gelecek Ripple Vs R3 Davasının Şartları Belli Oldu! Ripple Şartları Kabul Etmişe Benziyor Ripple (XRP) 2019 Yılında 20 Doları görecek, işte nedeni ABD Polisi 4.3 Milyon Dolarlık Bitcoin’i Açık Arttırmayla Satışa Çıkaracak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır