Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Creosafe 2,5 Milyon Dolar Değerleme ile Yatırım Alarak Ülkemizin Gururu Olma Yolunda

Ana Sayfa » GÜNCEL » Creosafe 2,5 Milyon Dolar Değerleme ile Yatırım Alarak Ülkemizin Gururu Olma Yolunda
Creosafe 2,5 Milyon Dolar Değerleme ile Yatırım Alarak Ülkemizin Gururu Olma YolundaBlockchain teknolojisinin sermaye piyasalarına başarıyla uygulanmasına öncülük eden Creosafe ülkemizin gurur kaynağı olma yolunda Startupfon’ dan 2.5 milyon USD pre-money değerleme ile yatırım aldı.
Creosafe, hızla gelişen ve finansal piyasaların işleyişini tamamen değiştirecek olan Blockchain teknolojisi üzerine inşa edilen bir Fintech ekosistemidir. Bu ekosistem Ricardian-Smart kontratlar ile, varlığa dayalı tokenizasyonun öncüsü olup, ikincil piyasası olmayan ve ABD’ de yıllık pazar payı 1.9 trilyon ABD USD olan sermaye yatırımlarına likidite sağlamaktadır.

Konu ile ilgili açıklama yapan Creosafe’ in kurucu ortağı ve CEO’su Yusuf Muğaloğlu,

‘’Bizim nesil, hayatımızı ve iş yapış şeklimizi radikal bir şekilde değiştiren iki önemli teknolojiye tanık oldu, internet ve cep telefonu. Bu iki teknolojinin üreticisi ya da yatırımcısı olma şansım olmadı. İyi bir kullanıcısı oldum. Şimdi ekonomik hayatı benzer şekilde değiştirecek olan blockchain teknolojisine tanık oluyoruz. Creosafe ile bu teknolojinin öncülüğünü yapmak, üreticisi olmak ve bunu ABD gibi rekabetin çok yoğun olduğu bir ekonomide yapmak büyük bir mutluluk kaynağı’ dedi.

Diğer kurucu ortak ve CMO Demet Doltas ise,

“Para havalesi ya da ödeme sistemleri dışında bir fintech oluşturmak kolay değil. Creosafe hem bunların dışında bir fintech hem de kripto dışında blockchain teknolojisine inovatif bir uygulama alanı yaratan ve yatırımcıların en önemli ihtiyaçlarından biri olan likidite sorununu çözen inovatif bir fintech uygulaması. Bu açıdan bakınca, ülkemizden hep beraber bir unicorn, milyarlarca dolarlık pazar payına sahip küresel bir şirket çıkaracağımıza inancım tam. Bize olan güvenleri için IstanbulStartup angels a teşekkür ediyorum” dedi.

Creosafe’ in kurucu ortağı ve CTO su Sercan Basaran ise “Amerika finans piyasalarına önemli değer katacak Creosafe iş modelini, hala keşfedilmeyi bekleyen yetenekleri olan blockchain teknoloji ile hizmete sunmak ve bunu Türk yazılımcılar ile yapmak oldukça keyifli.” dedi.

Creosafe’in danışman kurulunda blockchain ve Dapp uzmanı Sam Onat Yilmaz, Cavit Yantaç, Cerberus Capital’ den Leon Tokatlilar, finansal hukuk danışmanı Burak Karamete ve yatırım bankacısı Orkun Altuğ yer alıyor.

CREO Tokenlar 2019 yılında satışa çıkacak
Creosafe, ekosistemine giriş ve sistem içerisinde işlemler için kullanılacak olan Creo tokenları 2019 yılında ihraç edip satışa çıkaracak.

Startupfon kurucu ortağı Gülsüm Çıracı ise,

“Creosafe’in gelişen startup dünyasında deneyimli ekibi ve yenilikçi ürünü ile global bir fintech startup’ı olacağına inancımız tam. Creosafe ile birlikte 27. yatırımımızı yapmış bulunuyoruz. Yatırımlarımızı arttırmak amacıyla yatırımcılarımızla beraber yatırım yapacağımız bir co-invest fonu kurmak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. ” değerlendirmesinde bulundu.

Creosafe 2,5 Milyon Dolar Değerleme ile Yatırım Alarak Ülkemizin Gururu Olma Yolunda isimli makale Fatih TAŞDEMİR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Creosafe 2,5 Milyon Dolar Değerleme ile Yatırım Alarak Ülkemizin Gururu Olma Yolunda - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kâhin Lee: Litecoin’in kurucusundan efsanevi fiyat tahminleri Ünlü analiste göre herkes yanılıyor: Bitcoin geri çekilecek BTC alma zamanı geldi mi?: Bitcoin volatilitesi 2017 boğa piyasası düzeylerine geri döndü Şant Manukyan: 6800-6900’lerin kırılması Bitcoin için iyi olmayacak Thorbjornsen: CMC’de Yanlış Oranlar Yayınlanıyor! Bitfinex Kullanıcılarına Dikkat: Borsa Bir Süreliğine Kapanacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır