Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Coinbase’de Neden Önce ZRX Listelendi? Sırada Hangisi Var?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Coinbase’de Neden Önce ZRX Listelendi? Sırada Hangisi Var?
Coinbase’de Neden Önce ZRX Listelendi? Sırada Hangisi Var?

© Reuters.  © Reuters.

Coinbase’in daha öncesinde incelemeye aldığını duyurduğu coinlerden ilk Ox (ZRX) listelendi. Peki Coinbase’de Neden Önce ZRX listelendi? ZRX’in diğerlerinden ne farkı vardı ki listeye ilk o alındı?

Coinbase’de Neden Önce ZRX Listelendi?Hatırlayacağınız gibi Coinbase 5 adet kripto parayı listelenmesi amacıyla incelemeye aldığını duyurmuştu. Bu coinler Ox (ZRX), Basic Attention Token (BAT (LON:BATS)), ZCash (ZEC), Cardano (ADA) ve Stellar (XLM). Coinbase’in piyasadaki katalizör etkisi malum. Hangi kripto para bu borsada listelenirse kısa sürede büyük çıkış sağlıyor.

Coinbase İncelemeye Alınacak 5 Coin Duyurusu için Tıklayın

Bunun en son örneğini geçtiğimiz sene Aralık ayında Bitcoin Cash’de (BCH) yaşadık. 2018 Ağustos’unda ise sıradaki coin olarak Ripple (XRP) dillendirilmeye başladığında bir sürpriz gerçekleşti ve Ethereum Classic (ETC) duyurusu geldi. Birkaç gün önce ise hepinizin bildiği gibi Ox (ZRX) listelenmeyi başardı.

0x (ZRX) Listelenmesi Haberi için Tıklayın

BAT, ZEC, ADA, XLM’den Önce Gelen ZRXZRX linceleme listesine alındığı günden bu yana Coinbase yönetimi ağır bir eleştiri yağmuruna tutulmuştu aslında. Nedeni ise basit: Kayırmacılık. Peki insanlar neden torpilden bahseder oldu? Çünkü ZRX yönetimindeki 5 yöneticiden 3’ü eski Coinbase yöneticisi. Bu durum aslında sorgulanmaya son derece açık bir durum.

Nasıl Elon Musk SEC tarafından yürütülen bir soruşturmanın öznesi oluyorsa birileri de Coinbase’in bu tutumunu sorgulamalı diye düşünenler çoğunlukta. Lakin gelin görün ki kripto piyasasındaki şartları düzenleyecek yeterli hukuki altyapı yok. O yüzden kimse Coinbase’e sen neye göre bu coini listeliyorsun cevap ver diyebilecek konumda değil.

ZRX Neden Ön Plana Çıkmış Olabilir?Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki ZRX bir ERC20 tokeni. Yani Ethereum bazlı bir token. İşin telnik yani kod ayağına bakacak olursak bu kripto para Coinbase altyapısına daha uygun. Çünkü Coinbase platformu halihazırda Ethereum ve Ethereum Classic’i bünyesinde barındırıyor. O yüzden farklı bir yazılım diline sahip olan Stellar (XLM), Cardano (ADA) ve ZCash (ZEC)’e nazaran ZRX’in sistemle entegragasyonu çok daha basit. Farklı bir kodlama sistematiğinden gelen diğer coinlerin altyapı uyum prosedürleri çok daha karmaşık olacak ve şüphesiz daha çok zaman alacak.

Sıradaki Coin BAT Mı?Listelenme önceliğinin Ethereum bazlı tokelerde olduğu hipotezi doğru ise eğer, sırada BAT var diyebiliriz. Şüphesiz bu öngörü tamamen spekülasyona dayalıdır ve asla mantıklı bir temel içermez. Lakin fiyat grafiğine bakıldığında ZRX’in listelenmesi döneminde aynen ZRX gibi fiyat artışı yaşadığını görebiliriz. Ne dersiniz, belki de piyada bu beklentiyi çoktan satın almaya başlamıştır.

Coinbase Hakkında Daha Fazlası için Tıklayın

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Coinbase’de Neden Önce ZRX Listelendi? Sırada Hangisi Var? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Yatırımcılarının Bilmesi Gereken En Önemli 7 Teknik Gösterge Otomobil endüstrisi IOTA’nın büyümesi için kilit sektör olabilir Bitcoin’e 1860’ların petrolü benzetmesi Kripto kışı bitti: Bitcoin en yüksek işlem hacmine doğru ilerliyor Bitcoin 12% oranında yükseldi İşte teknik verilerle Bitcoin (BTC) fiyatının şimdiki hamlesi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır