Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Mike Novogratz: ”Bitcoin’in Bu Yıl 9.000 Doları Aşabileceğini Zannetmiyorum”

Ana Sayfa » GÜNCEL » Mike Novogratz: ”Bitcoin’in Bu Yıl 9.000 Doları Aşabileceğini Zannetmiyorum”
Mike Novogratz: ”Bitcoin’in Bu Yıl 9.000 Doları Aşabileceğini Zannetmiyorum”Eski Fortress hedge fonu yöneticisi ve milyarder yatırımcı Michael Novogratz, CNBC‘nin haberine göre 3 Ekim Salı günü yaptığı açıklamalarda Bitcoin‘in bu yıl mevcut gevşemesini pek fazla kıramayacağını ifade etti.

Katıldığı bir etkinlikte konuşma yapan ünlü yatırımcı, ”Bitcoin’in bu yıl 9.000 doları aşabileceğini zannetmiyorum’‘ ifadesi ile izleyicileri şaşırttı.

Şaşırmanın temel nedeni ise Novogratz’ın daha altı gün önce yaptığı açıklamada 2018 yılının sonuna doğru Bitcoin fiyatında %30’luk bir ralli göreceğimizi belirtmiş olması oldu. Novogratz bunun yanı sıra  şu an ”bir FOMO devam etmekte” olduğunu ve  bu FOMO’nun daha fazla kurumun sektöre giriş yapmasını sağlayacağını da ifade etmişti. İfadelerinden en çarpıcı ve önemli olanı ise kurumsal yatırımcıların da artık kripto para sektörüne akın etmesi oldu.

Galaxy Digital CEO’su daha önce de kripto para birimlerinin 2018 yılı içerisinde 40.000 dolara gelebileceğini belirtmiş olsa da, yeni açıklamasında Bitcoin’in 10.000 doların yukarısına çıkabilmesi için 2019 yılının ilk iki çeyreğine kadar beklememiz gerektiğini vurguladı.

Dünyanın en büyük hacme sahip kripto para birimi sadece 2018 yılında bile %53 oranında düşüş yaşadı ve basın saatine göre 6520 dolardan işlem görmekte.

Novogratz’a göre fiyat baskısının temel nedeni elinden BTC çıkartmaya çalışan endüstri katılımcılarının ta kendisi. Novogratz’a göre geçtiğimiz yılın kripto patlamasında elde ettikleri kazancın birazını bile elde edemeyen firmalar,  çalışan ücretleri gibi gereklilikleri yerine getirmek için ellerindeki BTC’yi satmak zorunda kalıyor.

Mike Novogratz: ”Bitcoin’in Bu Yıl 9.000 Doları Aşabileceğini Zannetmiyorum” isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Mike Novogratz: ”Bitcoin’in Bu Yıl 9.000 Doları Aşabileceğini Zannetmiyorum” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kar Amacı Gütmeyen Nasscom Kripto Paralara Yasa Dışı Dedi, Daha Sonra Düzeltme Yaptı Google, Blockchain Ağları İçin Büyük Veri Teknolojisini Kullanacak! Facebook’tan Zincir Teknolojisi Adımı Mesajlaşma Uygulaması Kik, SEC’e Savaş Açtı! Derin analiz: Ether, büyük yükseliş için Bitcoin’i bekliyor Altcoinleri Olay Yerinde İnceledik !

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır