Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Coinbase, Sıkışıp Kalmış Bitcoin Ödemelerini Hızlandırmak İçin Yeni Sistem Üretiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Coinbase, Sıkışıp Kalmış Bitcoin Ödemelerini Hızlandırmak İçin Yeni Sistem Üretiyor
Coinbase, Sıkışıp Kalmış Bitcoin Ödemelerini Hızlandırmak İçin Yeni Sistem ÜretiyorKonu özellikle Bitcoin olduğunda, işlem ücretlerinin ”volatil ve tahmin edilemez” olması, kripto para birimi gönderme olayını biraz zor bir hale sokabiliyor.

En azından bu durum ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase açısından böyle. Coinbase, yeni yayınladığı bir blog gönderisinde söz konusu probleme ve bu problemin çözümüne değindi.

Bitcoin göndermiş veya almış çoğu kişinin bileceği üzre, temelde yatan sorun yaşanan gecikmeden dolayı işlem ücretlerinin de aynı oranda değişime uğraması. Coinbase ise bunun anlamsız destek hizmet bildirimleri yüzünden hem şirketin zamanından çaldığını, hem de kullanıcılara ”hayal kırıklığı dolu bir tecrübe” yaşattığını ifade etmekte.

İşlem ücretlerinin değişmesinin sebebi ise, işlemin onaylanması karşılığında BTC ve diğer kripto para ağlarının madencilere belirli bir ücret ödemesi. Bu da aslında herhangi bir açık arttırmadaki satın alma yöntemine bir nebze benzemekte.

Bitcoin ağının en yoğun olduğu zamanlarda madencileri de ciddi bir işlem onay kuyruğu bekliyor ve öncelikli olmak isteyenler en yüksek ücretleri ödeyip işlemlerini bir an önce halletmek istiyor.

Coinbase konuyu çözmek için Bitcoin protokolüne yeni bir ekonomik teşvik modeli eklemeyi ve onay sürecini hızlandırmayı planlıyor. ”Child Pays for Parent’‘ (CPFP) isimli sistem, bir kaç aydır şirketin sisteminde zaten kullanımdaydı. CPFP sistemi ”sıkışıp kalmış” (anında işlem görmek için mevcut piyasa içerisinde çok düşük işlem ücretine sahip olan) Bitcoin işlemlerini ”çocuk” işlem diye bir yöntem ile takip ediyor ve bunu daha sonra orijinal ”ebeveyn” işlemi ile bağlantılandırıyor ve bu şekilde daha yüksek işlem ücreti sunuyor.

Bitcoin madencilik istemcileri sıklıkla bir grup işlemi öncelikli olarak aldığı için, daha iyi işlem ücretine sahip ”çocuk” işlemi, ana işlemin de daha hızlı onaylanmasını sağlıyor. Coinbase bu sistemin ”en azından 4 blok” sıkışmış işlemlere uygulanacağını ve çoğunlukla otomatik olarak işleyeceğini vurguladı.

Coinbase, Sıkışıp Kalmış Bitcoin Ödemelerini Hızlandırmak İçin Yeni Sistem Üretiyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Coinbase, Sıkışıp Kalmış Bitcoin Ödemelerini Hızlandırmak İçin Yeni Sistem Üretiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

30 Kasım Ethereum fiyat analizi: ETH hareketli ortalamalarına tutunmaya çalışıyor Erken dönem Bitcoin yatırımcısından 250 bin dolar hedefi Endonezyalı Go-Jek, 72 Milyon Dolara Kripto Para Cüzdanı Girişimini Satın Aldı! Ripple’ın en büyük ODL partnerinden işlemlerde rekor büyüme Çarpıcı Bitcoin ETF Raporu, Ripple Balinası Harekette, Binance’in Önemli Duyurusu: Öne Çıkan Bitcoin SV, TRON, Ethereum ve Litecoin Haberleri Bitcoin Tatil Öncesi Düşüşünden Sonra İkinci İyileşme Gününde

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır