Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin ve Kripto Paralar İstikrarlı Ama Düzenleme Endişeleri Etkili Oluyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin ve Kripto Paralar İstikrarlı Ama Düzenleme Endişeleri Etkili Oluyor
Bitcoin ve Kripto Paralar İstikrarlı Ama Düzenleme Endişeleri Etkili Oluyor
© Reuters. © Reuters.

Investing.com – Dijital para bitcoin’in fiyatı Pazartesi günü diğer kripto paralarla birlikte istikrarını korudu, ama kazançlar Güney Kore’nin dijital dövizleri düzenleme planlarına ait belirsizliklerin etkili olmasıyla kontrol altında tutuldu.

Bitcoin saat 12.53’te Bitfinex borsasında en son 11.713$’dan işlem görüyordu.

Dünya’nın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum Bitfinex borsasında 1.072,30$ oldu.

Bu sırada, Ripple XRP Poloinex borsasında 1,37$’dan işlem görüyordu.

Pazar günü, Güney Koreli Yohnap haber ajansı Güney Kore hükümetinin kripto para borsalarında hisse kullanıcılarının işlem verileriyle birlikte bankalara da kripto para ticaretinde resmi kısıtlama getirme planları olduğunu söyledi.

Bankaların kendi kullancılarının işlem verilerini bankalarla paylaşması için kripto para borsalarına gereksinim duyacağı sistemi bu ayın sonunda veya sonraki ayın başlarında tanıtması bekleniyor.

Yohnap’tan Pazartesi günü gelen başka bir rapor hükümetin kripto para borsalarında bu yıl şirketsel ve yerel gelir vergilerini %24,2’ye yükselteceğini belirtti.

Geçtiğimiz ay, hükümet kripto para yatırımcıları için yeni sanal hesaplar açmayı yasaklamıştı ve sanal para tüccarlarına hesaplarını gerçek isimleriyle değiştirmeleri zorunluluğunu getirmişti.

Güney Kore hükümeti kripto para borsalarının tamamını kapatma veya yalnızca yasa dışı hareket edenleri sonlandırma gibi kripto para ticaretine göz açtırmamak için birçok seçeneği inceliyor.

Güney Kore’deki kripto para ticareti hayli spekülatif ve sık sık diğer ülkelerdeki borsalardan kayda değer biçimde daha yüksek fiyatlandırıldığı anlamına gelen premium’dan işlem görüyor. Ülke bitcoin ve ethereum gibi majör paralar için en büyük piyasalardan biri konumunda bulunuyor.

11 Ocak’ta polis vergi kaçırma şüpheleriyle ülkedeki en büyük kripto para borsalarından olan Coinone ve Bithumb ofislerine baskın düzenlemişti.

Ülke ayrıca geçen Eylül ayında ilk para tekliflerini yasaklamıştı.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin ve Kripto Paralar İstikrarlı Ama Düzenleme Endişeleri Etkili Oluyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Daha fazlasını bekliyorlar: Birçok Bitcoin milyoneri BTC’lerini hâlâ saklıyor 28 Şubat’ta Kripto Paraların Dengesi Değişebilir: Tron Hard Forku! Analistlere Göre Bitcoin’in Yönü Nereye Olacak? Hindistan, Kripto Paraları Düzenlemek İçin Süreye İhtiyaç Duyuyor Colorado, Blockchain’i Tarım Alanında Kullanmak İstiyor 14 Eylül Ethereum Fiyat Analizi: Yatay Yükseliş Devam Ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır