Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Coinbase, ABD Doları’na Sabitlenmiş Bu Tokenı Platformuna Ekledi!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Coinbase, ABD Doları’na Sabitlenmiş Bu Tokenı Platformuna Ekledi!
Coinbase, ABD Doları’na Sabitlenmiş Bu Tokenı Platformuna Ekledi!Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase, Circle’ın ürettiği sabitkoini desteklemeye başladığını duyurdu.

Konu hakkında bir blog gönderisi paylaşan şirket, borsa müşterilerinin artık USD/Coin üzerinden alım-satım yapabileceklerini duyurdu. Coinbase, yayınladığı blog duyurusunda tanıtımı geçtiğimiz ay yapılan USDC’yi desteklemeye başladığını ancak bu hizmetten ABD’nin New York Eyaleti’nde ikamet eden müşterilerin faydalanamayacağını belirtti.

Coinbase, aldığı bu kararla birlikte platformuna ilk kez bir sabitkoin eklemiş oldu. Ayrıca Coinbase’in aldığı bu karar, platformda desteklenen ERC-20 uyumlu token sayısını da ikiye çıkarmış oldu. Coinbase’in desteklediği diğer ERC-20 tokenı ise 0x. Coinbase’in konuyla ilgili yayınladığı blog gönderisinden bir kesit şu şekilde:

“USDC’nin altyapısında kullanılan teknoloji, yeni açılan CENTRE Konsorsiyumu’nda işbirliği yapan Coinbase ve Circle tarafından ortaklaşa geliştirildi.”

USDC de tıpkı USDT (Tether) gibi ABD Doları’na bire bir oranla sabitlenmiş durumda. Üretilen her bir USDC tokenı, ona denk gelecek miktarda dolar ile destekleniyor. Coinbase’in paylaştığı gönderiden bir diğer kesit şöyle:

“Blockchain tabanlı bir dijital dolar olan USDC çeşitli avantajlar sunuyor: Kolay programlanabiliyor, hızlıca aktarılabiliyor, dApp’lerde kullanılabiliyor ve geleneksel banka hesaplarından daha iyi yerlerde tutulabiliyor. Bu yüzden USDC’nin, daha açık bir finans sistemine yönelik atılmış önemli bir adım olduğuna inanıyoruz.”

Coinbase’in kendi cüzdanı şu anda USDC desteği sunmaya başladı bile. Ayrıca USDC’nin “önümüzdeki haftalar” itibariyle birlikte Coinbase PRO platformunda da destekleneceği söyleniyor.

Coinbase, ABD Doları’na Sabitlenmiş Bu Tokenı Platformuna Ekledi! isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Coinbase, ABD Doları’na Sabitlenmiş Bu Tokenı Platformuna Ekledi! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Samsung, Blockchain Platformu Geliştiriyor! Ethereum cephesinde anonimlik sesleri! Ethereum Monero’ya rakip olabilir Lisa Ellis: Bitcoin, Ödeme Sağlayıcılarının Başına ‘Bela’ Olacak! Ripple yatırımcılarına müjde: Ripple’ın xCurrent 4.0’ü artık aktif! Charlie Lee ile TokenPay CEO’su, Lisk ortaklığını açıkladı CoinMarketCap Sahte İşlem Hacimleri İddiasına Yanıt Verdi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır