Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çinli Dev Huawei, Blockchain Tabanlı Bulut Hizmetini Tanıttı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çinli Dev Huawei, Blockchain Tabanlı Bulut Hizmetini Tanıttı
Çinli Dev Huawei, Blockchain Tabanlı Bulut Hizmetini TanıttıÇinli teknoloji devi Huawei, dağıtık defter teknolojileri (DLT) ile gelişmelere imza atan en güncel isim oldu. Firma, kendi müşteri tabanının genişletmek adına, dağıtık defter teknolojisi tabanlı bir bulut ürününü takipçileri ile paylaştı. Huawei yaptığı basın açıklamasında, Blockchain Service (BCS) isimli hizmetin, Kasım ayının ortalarından beri uluslararası kurumlar için hizmet vermekte olduğunu ifade etti.

BCS temel olarak müşterilerin DLT tabanlı uygulamaları geliştirebilmelerine, kullanabilmelerine ve yönetebilmelerine olanak sağlıyor ve bununla beraber işlemsel masrafları düşürüp, güvenlik ve zaman verimliliğinden avantajlar sağlıyor. Hizmetin hedef kitlesindeki sektörler arasında ise, ticari finansman, kripto para borsaları, emlak sektörü ve gıda sektörü bile yer almakta. Hizmet çoklu konsensüs algoritmasına sahip ve saniyede 5.000’in üzerinde işlem yapabilmekte.

BCS’nin kripto para borsaları ile sunacağı hizmet sayesinde müşteriler aralarında yeni piyasaya sürülen koin’lerin de olduğu bir çok kripto para birimini alıp satabilecekleri uygulamaları yönetebilecekler.

Dünya devi Huawei, 2016 yılından beri Hyperledger önderliğindeki konsorsiyumun bir üyesi ve BCS sistemi de Linux tabanlı blockchain platformu Hyperledger Fabric 1.1 ile uyumlu olarak tanıtılıyor. Firma söz konusu BCS stratejisini ve platformun whitepaper’ını bu yılın Nisan ayında basınla paylaşmıştı. Çinli grup blockchain tabanlı bulut hizmeti sektöründe Amazon (NASDAQ:AMZN), Alibaba (NYSE:BABA) ve Oracle (NYSE:ORCL) gibi dünya devi rakiplere sahip.

2018 yılının ikinci çeyreği için Synergy Research Group kaynağının aktardığı verilere göre ise, 16 milyar dolarlık bulut hizmeti piyasasını şu an egemenliği altına alan firma, Amazon olsa da, onun hemen arkasından Microsoft (NASDAQ:MSFT), Google (NASDAQ:GOOGL) ve en son da Alibaba gelmekte.

Çinli Dev Huawei, Blockchain Tabanlı Bulut Hizmetini Tanıttı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çinli Dev Huawei, Blockchain Tabanlı Bulut Hizmetini Tanıttı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

IOTA yeni yol haritası ayrıntılarını yayınladı Yorum: Ripple Konferansı’nda Clinton’ın Dedikleri Değil, Varlığı Önemli Mevcut Bitcoin trendiyle 20 bin dolarlık efsanevi ralli arasında kusursuz benzerlik! Berry Silbert: Bitcoin Cash Forku İnsanların Dikkatini Dağıttı, Piyasaya Zarar Verdi Bitcoin Fiyatında Karar Anı: Ayılar mı Kazanacak Boğalar mı? ABD’nin Dev Gıda Şirketi Ürünlerini Blockchain ile Takip Ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır